14:29

Jak wybrać okap kuchenny?


Okap kuchenny to jeden z najważniejszych sprzętów AGD w każdej kuchni. Odpowiada on nie tylko z pochłanianie przykrych zapachów oraz tłuszczu, ale także może spełniać funkcje ozdobną. Posiada on bowiem duży gabaryt, który musi się okazale prezentować w kuchni i do niej pasować. Na rynku obecnie można znaleźć wiele ofert różnych producentów. Warto więc przed zakupem zapoznać się, jakie rodzaje okapów kuchennych możemy kupić oraz jaka moc będzie odpowiednia dla nas. 
   

Jak dobrać okap kuchenny?


Okapy kuchenne posiadają główną cechą jaką jest moc. Generalnie istnieje zasada, że im większa kuchnia, tym większa moc urządzenia jest potrzebna do sprawnego usuwania oparów i zapachów. Oprócz tego, można zakupić okap o różnej budowie, która posiada swoje wady oraz zalety. Poniżej więc kilka najpopularniejszych rodzajów okapów kuchennych :

1. Okap pod szafkowy. Jest to bardzo popularny typ w małej kuchni, gdzie każdy centymetr miejsca jest na wagę złota. Mieści się on jak sama nazwa wskazuje pod zabudową szafki, znajdującą się tuż nad płyta indukcyjną lub gazową. Posiada on wiele gadżetów, takie jak na przykład wymienne filtry lub dodatkowe oświetlenie LED. Wadą ich jest głównie słaba wydajność , tak więc na pewno nie są polecane do dużych pomieszczeń.

2. Okap kominowy. Jest to rodzaj okapu, który zajmuje bardzo dużo miejsca. Najczęściej jest stawiany w miejsca całej szafki nad miejscem do gotowania w naszej kuchni. Nad częścią pochłaniającą opary, znajduje się tak zwany komin, czyli zabudowa w której znajduje się rura, odprowadzająca wszelkie zapachy do szybu wentylacyjnego. Ma rynku możemy znaleźć urządzenia, które świetnie wyglądają i będą pasować do każdej kuchni. Dużym plusem jest tez na pewno bardzo wysoka moc i wydajność tych urządzeń.

3. Okapy wyspowe. Jest to specjalny tym okapu, który przeznaczony jest do kuchni typu wyspa. Urządzenie, montuje się w tym przypadku do sufitu, aby okap mógł zwisać dokładnie nad miejscem do gotowania, aby pochłaniać wszelkie opary. Największą zaletą tego urządzenia jest duża moc i wydajność. Minusem jest na pewno wysoka cena i skomplikowany montaż.

4. Okap sufitowy. Jest to typ okapu, który montuje się w tak zwanym suficie podwieszanym. Takie urządzenie z pewnością najmniej ingeruje w ilość dostępnego miejsca w kuchni, ponieważ jego powierzchnia po montażu jest jednolita z sufitem. Wszelkie rury umiejscowione są w zabudowie sufitu, dzięki temu to rozwiązanie wygląda bardzo imponująco.

5. Okap teleskopowy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które polega na tym, że całe urządzenie można schować w szafce umiejscowionej nad miejscem grzewczym. Posiada on wysuwaną teleskopowo dodatkową część pochłaniającą opary i tłuszcz. Dzięki temu, można w szybki i łatwy sposób zwiększyć powierzchnię zasysającą opary, a co za tym idzie zwiększyć wydajność działania.

6. Okap uniwersalny. Jest to rodzaj okapu, który może być montowany na kilka sposobów. Można go bowiem umiejscowić jako samodzielne urządzenie zamiast szafki i podłączyć do szybu wentylacyjnego. Inną możliwością jest zamontowanie go pod szafką i włączyć w tryb zasysania oparów i filtracji zabrudzonego powietrza w dołączonych filtrach.

Podsumowanie


Okap kuchenny to ważny sprzęt w kuchni. Jeżeli chcemy, aby służył nam przez lata, a jego wydajność zapewniała czyste powietrze w kuchni podczas gotowania, do tego doskonale się prezentował warto mądrze wybrać. Przed zakupem polecam odwiedzić stronę lofra.pl, gdzie znajdziemy wiele propozycji okapów i na spokojnie można wybrać dopasowany model do naszych potrzeb.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger