12:43

Akcesoria dla niemowląt – jak planować zakupy z głową?

 

Każda świeżo upieczona mama zastanawia się, w co powinna wyposażyć się przed przyjściem malucha na świat. Jeśli chodzi o akcesoria dla niemowląt, naprawdę jest w czym wybierać – jak jednak zdecydować, co będzie naprawdę konieczne?

Przede wszystkim – nie daj się ponieść emocjom


Planuj zakupy ostrożnie. Małe dziecko to duże koszty, dlatego warto zostawić w swoim budżecie zapas na nieprzewidziane wydatki. Szykując listę zakupów dla niemowlęcia na początku zrezygnuj z zabawek i książeczek– przydadzą się dziecku dopiero, gdy będzie miało kilka miesięcy. Maluch nie potrzebuje także ozdób do pokoju ani dużego zapasu kosmetyków.

Ubranka i tekstylia – kupuj rozważnie


Ze swoich pierwszych ubranek maluch będzie wyrastał w ekspresowym tempie, dodatkowo zarówno ubranka, jak i pościel, pieluszki i kocyki, wypierzesz dziesiątki razy w wysokiej temperaturze. Nie bankrutuj więc kupując śliczne, drogie ubranka – bardziej przydadzą się dwulatkowi niż zmieniającemu rozmiar raz na 6 tygodni niemowlęciu.

Akcesoria dla niemowląt – na czym nie warto oszczędzać?


O ile maluchowi nie są szczególnie potrzebne poduszki, lampki, maskotki i ozdoby na ścianę, o tyle są takie akcesoria dla niemowląt, w przypadku których warto zapłacić za wysoką jakość. Przede wszystkim tyczy się to tych artykułów, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa dziecka. Warto więc zapłacić wysoką cenę za bezpieczny fotelik samochodowy, który dobrze wypada w testach zderzeniowych. Z uwagą powinniśmy również wybierać łóżeczko i materac dla malucha, a także dziecięcy wózek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger