10:20

Poznajemy Karpacz w weekend


Wybierasz się w okolice Karpacza na weekend? Sprawdź, jakich atrakcji nie możesz pominąć i co warto zobaczyć, aby poznać te najważniejsze “smaki Karpacza”. Oto nasza subiektywna lista miejsc godnych polecenia.

Karpacz dla każdego

Karpacz cieszy się ogromną popularnością, jeśli chodzi o turystykę, gdyż zapewnia atrakcje każdemu bez względu na wiek, kondycję fizyczną czy zainteresowania. Jest to bowiem niezwykle urokliwe miejsce, które można odwiedzać przez większą część roku, późnym latem i jesienią prezentuje swoje walory w pełnej krasie.

Śnieżka

To symbol Karpacza i nie sposób pominąć ją na swojej mapie zwiedzania okolicy. Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy, który co roku przyciąga rzeszę turystów. Istnieje tam wiele tras prowadzących na szczyt, wśród których znajdziemy i takie, na które z powodzeniem możemy wybrać się z dziećmi czy nawet z wózkiem. Piesza wycieczka na Śnieżkę to zatem propozycja dla każdego - nie trzeba mieć bowiem doskonałej kondycji. Wystarczy odrobina chęci i wygodny strój, aby w swoim tempie zdobyć szczyt.

Kościół Wang

To prawdziwy unikat, jeśli chodzi o okolice Karpacza, ale również o cały kraj. Kościół ten liczy sobie 800 lat i jest norweską świątynią o niesamowitej architekturze. Warto zwiedzić ją z przewodnikiem, który wprowadzi nas w świat symboliki nordyckiej, przeplatającej się z chrześcijańską, którą możemy ujrzeć w rzeźbach i ozdobach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Ciekawostką jest fakt, iż w budowie tego kościoła nie użyto ani jednego gwoździa.

Dziki wodospad

Kolejną atrakcją podczas zwiedzania Karpacza i okolic może być Dziki Wodospad rzeki Łomnicy, która swój początek ma u podnóża Śnieżki. Ten malowniczy, naturalny wodospad jest świetną atrakcją turystyczną szczególnie w lecie, gdyż, położony w cieniu drzew daje doskonałe ukojenie w upalne dni.

Muzeum Zabawek

Jeśli zastanawiamy się, co warto zobaczyć w Karpaczu z dziećmi, to z pewnością będzie to Muzeum Zabawek, gdzie można zobaczyć piękną kolekcję zgromadzoną przez Henryka Tomaszewskiego, który przez lata kolekcjonował zabawki pochodzące z różnych epok oraz różnych miejsc na świecie. Dla dorosłych jest to niesamowite doświadczenie i podróż do magicznego świata zabawy, a dla dzieci - doskonały pokaz tego, czym niegdyś bawili się ich rówieśnicy.

Muzeum Turystyki i Sportu

Jeśli chcemy nadal pozostać w klimacie muzealnym, polecamy Muzeum Turystyki i Sportu. W miejscu tym można poznać historię turystyki w Karpaczu oraz dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak rozwijało się osadnictwo w Karkonoszach, a nawet zobaczyć zabytkowe narty Kamila Stocha!

Ścieżka w chmurach

Będąc w Karpaczu nie można również nie skorzystać z wyjątkowej atrakcji, jaką jest spacer w chmurach. Ta niebywała atrakcja w Jańskich Łaźniach to nic innego jak około 1.500 - metrowa trasa prowadząca przez las aż na sam szczyt wieży widokowej unoszącej się nad konarami drzew. Widok z góry to coś niesamowitego, co zapiera dech w piersiach każdemu. Na ścieżkę mogą wejść osoby w każdym wieku, a dla dzieci organizator przygotował po drodze mnóstwo atrakcji edukacyjnych.

Zwiedzanie Karpacza w weekend? Jak najbardziej! Warto jednak dobrze zaplanować trasę i zebrać sporo energii, bo atrakcji jest tu mnóstwo i trudno zaliczyć je wszystkie w tak krótkim czasie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger