23:52

Torebka do zadań specjalnych


Torebka to niezbędny element garderoby każdej kobiety. Bez względu na jej wielkość, potrafi pomieścić naprawdę wiele, o czym doskonale wie każda z pań. Producenci tego rodzaju akcesoriów oferują szeroki wybór torebek o różnej wielkości, kształtach oraz cechach, którym dziś przyjrzymy się nieco dokładniej.

Shopper bag

To duża torba, której pierwotne przeznaczenie, jak sama nazwa wskazuje, związane jest z zakupami. Tego rodzaju torby miały bowiem zastępować nieatrakcyjne torby plastikowe, do których zwykle pakujemy produkty w sklepie. Z czasem shopper bag stała się elementem mody i zyskała popularność również wśród gwiazd i celebrytów. Stylowa torba shopper bag jest niezwykle pojemna i świetnie sprawdza się na co dzień. Jest przy tym lekka i wygodna w noszeniu. Będzie idealnie pasowała do miejskich stylizacji.

Listonoszka

Kolejna torebka wzięła swoją nazwę od jej głównej funkcji, a więc noszenia w niej listów. Taka torba charakterystyczna była i wciąż jest wśród listonoszy. Zakładana przez ramię mieści dokumenty w formacie A4 oraz te mniejsze. Posiada klapę zapinaną najczęściej na klamry. Torba listonoszka jest bardzo praktyczna i wygodna, możemy ją dopasować do luźniejszych stylizacji, a także nosić zarówno na co dzień, jak i w podróży.

Torebka kuferek

Torebki damskie w formie kuferka należą do tych bardziej eleganckich, stanowiących dodatek do bardziej formalnej stylizacji. Są stosunkowo małe, lecz przy tym dość pojemne z racji szerszego, kuferkowego dna. Przez panie najczęściej noszone są na przedramieniu, gdyż dość krótkie uchwyty oraz szersza podstawa sprawiają, że noszenie jej na ramieniu jest niewygodne. Taki kuferek idealnie prezentuje się z elegancką sukienką oraz biurowym outfitem. Nie będzie natomiast dobrze wyglądał w zestawieniu z luźną, miejską stylizacją.

Kopertówka

Choć nazwa tej torebki przywodzi na myśl listonoszkę, to w rzeczywistości nie ma ona z nią nic wspólnego. Kopertówka to niezwykle elegancka torebka o małym rozmiarze i przeważnie prostokątnym kształcie, która z łatwością mieści się w dłoni. Ma ona za zadanie pomieścić jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, jak dokumenty, pieniądze, telefon czy kluczyki. Kopertówka to torebka przeznaczona na eleganckie, formalne okazje: wystawne przyjęcia i bankiety. Dodaje stylizacji szyku i podkreśla jej wyjątkowy charakter.

Aktówka

Ten rodzaj torebki damskiej ma charakter funkcjonalny. Aktówka to bowiem torebka, która ma za zadanie pomieścić akta, a więc różnego rodzaju dokumenty. Posiada wewnątrz kilka przegródek, dzięki czemu można z łatwością uporządkować jej zawartość. Taka torebka może być otwierana zarówno na zamek - na całej jej szerokości, jak i na klapę. Posiada również krótki, pojedynczy uchwyt służący do trzymania torebki w dłoni, ale często w zestawie znajdziemy również dodatkowy pasek, dzięki któremu możemy założyć aktówkę na ramię.
Jak widać torebki damskie mają różne oblicza - mogą pełnić konkretne funkcje praktyczne lub stanowić jedynie stylowy dodatek uzupełniający nasza stylizację. Wiedząc już, jakie są rodzaje torebek, możemy z łatwością dopasować odpowiedni jej rodzaj do naszych potrzeb.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger