14:27

Kokon dla niemowlaka – bezpieczny i komfortowy sen dziecka


Kokon dla niemowlaka to świetne rozwiązanie dla rodziców, którym zależy zarówno na bezpieczeństwie, jak i na komforcie swoich małych pociech. Taki sposób na ułożenie dziecka do snu staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularny – świadczy to o zaletach tego rozwiązania, które dostrzegają rodzice. Warto przyjrzeć się lepiej temu niezbędnemu elementowi wyprawki dla niemowlaka.
Sprawdź również rożek dla niemowlaka z tkaniny bambusowej i velvet!

Kokon dla niemowlaków – bezpieczeństwo przede wszystkim

Wszyscy rodzice chyba zdają sobie sprawę, z tego jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci i jak czasem trudno o nie zadbać. Kokon niemowlęcy to idealne rozwiązanie. Wykonuje się je z materiałów przyjaznych dla dzieci – niealergizujących, przepuszczających powietrze, komfortowych i przyjemnych w dotyku. Zwłaszcza istotna jest kwestia alergii. Bardzo korzystne jest w tym przypadku zastosowanie włókna bambusowego. Jest to materiał pochodzenia roślinnego, a więc jest ekologiczny, ale znacznie różni się od innych, podobnych. Włókno bambusowe jest w tylko niewielkim stopniu porowate, a więc nie chłonie wilgoci i bardzo szybko wysycha. Nie jest dobrym środowiskiem do rozwoju roztoczy, które są jednym z głównych alergenów zagrażających dzieciom.
Kokony dla noworodków projektowane są w taki sposób, że boki zabezpieczają dziecko przed niekontrolowanym wydostaniem się na zewnątrz. Są one na tyle stabilne, że stanowią również dobre zabezpieczenie dla nieco już bardziej mobilnych niemowlaków. Dzięki temu nawet kiedy rodzice nie patrzą, dziecko pozostaje na swoim miejscu.
Kokon dla niemowlaka

Komfort śpiącego dziecka – dlaczego to takie ważne?

Ogromne znaczenie ma również komfort śpiącego w kokonie dziecka. Wykonuje się je z materiałów, które zapewniają dziecku wygodę podczas snu. Dzięki temu dzieci spokojniej śpią i rzadziej się budzą. Doświadczenie mówi, że niewłaściwe, niewygodne miejsce do spania jest często przyczyną budzenia się i płaczu niemowląt. Kokon dla niemowlaka wykonany z połączenia zapewniającej bezpieczeństwo tkaniny bambusowej i przyjemnego w dotyku Velvetu daje dziecku poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dziecko śpiące bezpiecznie w kokonie to gwarancja dobrego, zdrowego snu dla niego. Dba również o chwilę wytchnienia i odpoczynku dla rodziców. Warto pamiętać również, że kokony dostępne są w bardzo różnorodnych kolorach i wzorach. Wybierając produkty Koala by HeartMade, które jak najlepiej wspierają dziecko w jego naturalnym rozwoju, możesz przebierać w pięknych wzorach i kolorach.


Najważniejsze pomysły na wykorzystanie kokonu niemowlęcego

Kokony dla niemowlaków wykorzystywać można na wiele sposobów, warto jednak zwrócić uwagę na kilka, zasadniczych kwestii. Po pierwsze kokon może posłużyć do bezpiecznego ułożenia dziecka z rodzicami w łóżku. Bliski kontakt podczas snu jest dla rozwoju dziecka niezwykle ważny, a kokon pozwala zapewnić mu go w całkowicie bezpieczny sposób. Może służyć również jako przewijak, który zawsze jest pod ręką i łatwo może być przeniesiony w dowolne miejsce. Bardzo dobrym pomysłem na wykorzystanie kokonu jest użycie go jako przenośnego, turystycznego łóżeczka dla dziecka. Kokon taki z łatwością zmieści się w bagażu i ułatwi podróżowanie z niemowlakiem, wspólne wakacje, czy wizytę u rodziny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger