13:41

Suplementacja na ketozie – wszystko, co musisz wiedzieć

Jedną z popularniejszych diet jest dieta ketogenna. Chociaż pojęcie ketozy pojawia się coraz częściej, dla większości z nas brzmi obco. Co powinniśmy jeść, by nie pojawiły się konsekwencje zdrowotne, a może warto sięgnąć po suplementy?
Pomimo tego, że ketoza jest ostatnio na topie, sama idea wcale nie jest nowa. Ojcem tej diety był norweski kardiolog, który w latach 70. ubiegłego wieku zalecał maksymalne obniżenie obecności węglowodanów w diecie. Jego zdaniem miało do poprawić wydolność organizmu i pomóc w natychmiastowym pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Dieta drastyczna, ale ma swoich zwolenników.

Na czym polega dieta?

Głównym celem diety jest to, by stracić zbędną tkankę tłuszczową. Paradoksalnie osiąga się to przez… zwiększoną podaż tłuszczy. Jednocześnie, jak już było wyżej, zmniejsza się podaż węglowodanów. W standardowej diecie 50 proc. wartości odżywczych stanowią węglowodany, około 35 proc. tłuszcze, a 15 proc. białka. W diecie ketogennej proporcje te wyglądają zdecydowanie inaczej. Tłuszcze stanowią aż 80-90 proc., a białko i węglowodany razem między 10 a 20 proc. Różnica jest ogromna.

Z czym wiąże się ograniczenie węglowodanów?

Węglowodany, czyli cukry, prowadzą do wyrzutu insuliny, której zadaniem jest zmniejszenie poziomu cukru we krwi. Transport glukozy do mięśni pozwala wykorzystać energię lub ją magazynować. Zakładając, że spożywamy niewiele węglowodanów, krew ma niski poziom cukru i wydziela się hormon glukagon, który z kolei przyczynia się do utleniania glikogenolizy u kwasów tłuszczowych. Dieta ketogenna ma za zadanie nie tylko redukcję tkanki tłuszczowej. Może być stosowana m.in. w leczeniu cukrzycy lub nadciśnienia, ale tylko pod ścisłą kontrolą lekarza.

Obowiązkowa suplementacja

Dieta ketogenna wiąże się z eliminacją wielu produktów spożywczych, a to oznacza, że mogą pojawić się pewne deficyty w obrębie witamin i mikroelementów. Najczęściej niedobory dotyczą magnezu, fosforu, wapnia, błonnika i witamin z grupy B. Z tego względu przechodząc na dietę ketogenną, należy od razu przygotować się na suplementację.
Przy tej okazji warto wiedzieć, że niekoniecznie sprawdzą się suplementy, znajdujące się w ogromnych ilościach w przydrożnych sklepach, czy marketach. Jeśli suplementy w formie tabletek, to tylko te z apteki, aby mieć pewność, że rzeczywiście są dobre i skuteczne. W przypadku części substancji odżywczych lepszą przyswajalność wykazano, kiedy przyjmuje się je w formie płynnej, dlatego można sięgnąć po shoty OSHEE np. https://osheeshop.eu/oshee-pro-shot-witamina-c1000--200ml,92,1026.html. Powstają na bazie dobrych, świetnie skomponowanych składników i nie trzeba się obawiać, że dostarcza się do organizmu więcej cukru, niż wynika to z diety. I co najważniejsze OSHEE PRO SHOT pozwalają w prosty sposób uzupełnić niemal wszystkie niedobory. Warto zapoznać się z ofertą napojów witaminowych OSHEE: https://osheeshop.eu/napoje-witaminowe,92,0.html.

Korzyści suplementacji

Dzięki obecności suplementów można wyeliminować często towarzyszące diecie ketogennej uczucie zmęczenia. Zmniejsza się też apetyt i ochota na słodycze. Dodają energii, wspierają układ odpornościowy, a także chronią mózg i serce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger