13:38

Jak wykorzystać beton we wnętrzu, aby go nie ochłodzić?


Beton cieszy się wzrastającą popularnością i nie ma żadnych przesłanek, aby ten trend miał się zmienić. Jeśli więc planujesz remont i chcesz uzyskać nowoczesne i oryginalne wnętrze, śmiało postaw na jego wykorzystanie. Zobacz jednak na co zwrócić uwagę, aby nie uzyskać efektu ochłodzenia.

Beton we wnętrzu

Beton pojawia się we wnętrzach w przeróżnych formach. Spotykamy go na posadzkach, schodach i blatach, jako pokrycia drzwi i frontów meblowych oraz jako dodatki - lampy, wazony, naczynia. Jego nałożenie nie jest proste, a specjaliści od betonu (Betoniarnia Kraków) podkreślają, że beton wyróżnia się dużą nasiąkliwością, porowatością, kruchością i słabą izolacyjnością cieplną i akustyczną oraz małą wytrzymałością na ściskanie. Dlatego konieczna jest jego konserwacja. Zanim więc zdecydujesz się na zastosowanie betonu, zwróć uwagę na jego cechy i oceń czy spełni postawione cele.

Chłód betonu

Nieumiejętnie dobrane dodatki sprawią, że pomieszczenie z betonem, będzie miało chłodny, bezosobowy i raczej industrialny charakter. Ale bez obaw, nie musisz zatrudniać projektanta wnętrz, aby temu zapobiec. Wystarczy, że skorzystasz z poniższych rad, a szybko przekonasz się, jak w prosty i szybki sposób można ograniczyć ten efekt i sprawić, że beton w mieszkaniu będzie wyglądał naprawdę dobrze.

Drewniane elementy

Drewno to naturalny materiał, który bardzo dobrze ociepla każde wnętrze. Niewątpliwe sprawdza się także w połączeniu z betonem, ujmując mu zimny charakter i nadając odrobiny przytulności. Jeśli więc decydujesz się na betonową ścianę, pomyśl o drewnianej podłodze lub mniejszych elementach, na przykład o regale na książki, komodzie pod telewizor i drobnych ozdobach. Efekt ocieplenia masz jak w banku.

Ciepłe barwy

Kolejnym pomysłem na ocieplenie wnętrza jest niezwykle prosta metoda, czyli zastosowanie elementów dekoracyjnych w ciepłych kolorach. Aby zrównoważyć chłód, postaw na zasłony, dywan oraz ściany w słonecznych barwach. Ten sposób zawsze przynosi zamierzony efekt. Uważaj tylko, aby nie przesadzić z ilością kolorów i nie uzyskać efektu bałaganu.

Oświetlenie

Wybierając żarówki do wnętrza z betonem postaw na te, które mają wyższą temperaturę barwową. Dla neutralnej bieli jest to 3000K, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie tej lub jeszcze wyższej, dającej cieplejsze odcienie. Jeśli postawisz na kierunkowe oświetlenie o żółtej barwie, nie tylko zmniejszysz chłód pomieszczenia, ale również podkreślisz fakturę betonu.

Akcenty metalowe i futerkowe

Do wnętrza z betonem idealnie wpisują się ozdoby metalowe, ponieważ sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej rozświetlone. Wybierz te w złotym, miedzianym lub brązowym kolorze, a efekty Cię zaskoczą. Poza tymi, postaw na miękkie i futerkowe tkaniny, na przykład plecione dywany i koce, makramy i ratanowe dodatki. To wszystko uzupełnij pięknymi, dużymi, zielonymi kwiatami, a przekonasz się, że beton w mieszkaniu nie ma nic wspólnego z jego chłodnym, industrialnym charakterem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger