17:21

Kocyki bambusowe - najlepsza z dostępnych forma okrycia dla dziecka?

Wybór kocyka dla naszej pociechy nie jest prostym zadaniem. Nic dziwnego! W końcu chcemy zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju. W ostatnim czasie to kocyki bambusowe zyskują na popularności. Czy naprawdę warto kupić kocyk bambusowy? Dlaczego jest lepszy od innych kocyków? Przyjrzyjmy się jego najważniejszym zaletom.

Materiał

Kocyki bambusowe, jak sama nazwa wskazuje, są wykonane z tkaniny bambusowej. Jak powstaje taka tkanina? Bambus to najszybciej rosnąca trawa na świecie. Łodygi bambusa są zielone oraz twarde. W procesie produkcji tkaniny łodygi bambusa są miażdżone, rozdrabniane, a następnie rozpuszczane za pomocą specjalnych substancji. Z powstałej masy celulozowej formuje się cienkie nici bambusowe, które następnie są wykorzystywane bezpośrednio do produkcji tkaniny. Materiał ten jest naturalny oraz hipoalergiczny. Mamy pewność, że skóra naszego dziecka nie zostanie podrażniona. Dodatkowo kocyk bambusowy jest bardzo miękki w dotyku, dlatego bez wątpienia nasze dziecko będzie czuć się komfortowo.

Właściwości


Warto wiedzieć, że tkanina bambusowa posiada właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, hipoalergiczne. Wybierając kocyk bambusowy, możemy być pewni, że jest on bezpieczny dla naszego dziecka. Poza tym kocyk z tkaniny bambusowej posiada właściwości termoregulujące i oddychające. Dlaczego jest to aż tak ważne? Dzięki temu kocyk utrzymuje ciepło w chłodniejsze dni, natomiast w te cieplejsze schładza temperaturę. To powoduje, że kocyk dla dziecka jest praktyczny w każdym sezonie. Kolejną zaletą tkaniny bambusowej jest jej chłonność. Włókna bambusa chłoną wodę trzykrotnie lepiej niż tkanina bawełniana.


Uniwersalność


Kocyk z bambusa ma uniwersalne zastosowanie. Poza podstawowym zastosowaniem jako przykrycie, kocyk bambusowy w razie potrzeby możemy również użyć jako ręcznik dla dziecka. Tak jak było to wspomniane wcześniej - tkanina bambusowa pochłania trzykrotnie więcej wody. Kolejne zastosowanie kocyka bambusowego to użycie go jako dodatek do wózka spacerowego. A to wszystko za sprawą jego lekkości, dlatego bez problemu może być stosowany w charakterze zasłonki. Inne wykorzystania kocyków bambusowych to: podkład w czasie przewijania oraz prześcieradło do łóżeczka czy kosza Mojżesza.


Trwałość


Ostatnią zaletą, a przy tym jedną z ważniejszych, jest trwałość kocyka bambusowego, nawet po wielokrotnym praniu. Tkanina bambusowa jest bardzo trwała i wytrzymała, dlatego mamy pewność, że będzie służyła naszemu dziecko przez długie lata.
Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem kocyka dla dziecka, to zdecydowanie najlepiej wybrać kocyk bambusowy. To idealny prezent - funkcjonalny, z miękkiej tkaniny, a przy tym z niezwykłymi właściwościami!
Zobacz także naszą pościel bambusową z wypełnieniem w unikalnych wzorach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger