11:55

Pluszaki i maskotki – niezawodny pomysł na prezent


Miękkie i przyjemne w dotyku – pluszaki to pierwsze zabawki i przyjaciele dziecka. Są ponadczasowe i każde dziecko je uwielbia.
Od pierwszych miesięcy życia dziecko szuka bliskości. Już kilkumiesięczne dzieci mają w swoich łóżeczkach pierwsze przytulanki. Nie znaczy to, że maskotka jest tylko dla maluchów. Starsze dzieci też mają swoje ulubione przytulanki. Patrząc z tej perspektywy, to kiedy szukamy prezentu, decydując się na pluszaka, mamy pewność, że wywoła na dziecięcej twarzy uśmiech.

Dla młodszych i starszych

Maskotki mają różne formy. Różnią się między sobą nie tylko wielkością i kolorem. Są zrobione z różnych materiałów, posiadają inne wypełnienia i mogą mieć różną ilość zdobień i dodatków. Zwracanie uwagi na to jest szczególnie ważne w przypadku młodszych dzieci. Nie można wybierać maskotek, które mają guziczki, paciorkowe oczka itd. Zawsze istnieje ryzyko, że maluszek taki element odgryzie, co będzie zgubne w skutkach. Z tego względu dla młodszych dzieci powinniśmy kupować lekkie i przypominające szmatkę maskotki, które nie mają żadnych potencjalnie niebezpiecznych elementów.
Starsze dzieci z reguły mają już swoich ulubionych książkowych lub bajkowych bohaterów. Kilkulatek będzie przeszczęśliwy, jeśli będzie wszędzie mógł zabrać ze sobą swojego bajkowego ulubieńca. Tak samo wielka radość będzie, kiedy przytuli się do niego w nocy.

Pluszak i poduszka – 2in1

Bardzo ciekawymi propozycjami są maskotki dla dzieci Kidspace. Nie przedstawiają żadnych znanych bajkowych postaci, ale i tak cieszą się powodzeniem. Dlaczego? Przede wszystkim łączą w sobie funkcję maskotki i poduszki. Poduszka jest czymś, z czego korzysta każdy, bez względu na wiek. Jednak te poduszki, które są na Kidspace, wizualnie przypominają maskotki. Już sam materiał minky zachęca do tego, by się w nie wtulić. Oprócz tego, że są przyjemne w dotyku, mają piękne żywe kolory, ładne buzie i uszy. Warto podkreślić, że oczka, noski i buzie są szyte. Przytulanki dla dzieci Kidspace mogą zatem mieć w łóżeczku również młodsze dzieci.

Maskotka – zabawka, przyjaciel

Nie bez powodu wraz z wiekiem dziecka maskotki ewoluują. Ich funkcja też się zmienia. Najpierw są przede wszystkim te mięciutkie, które zachęcają do przytulania. Później dziecko zaczyna w przytulance widzieć swojego przyjaciela. Może mu powierzyć swoje dziecięce sekrety, dodaje mu otuchy, kiedy się boi lub jest mu smutno. Zatem wpływa też na rozwój. Chociaż każdy wie, że to tylko zabawka, to drobne pluszaki są wsparciem nawet na maturze. Więc czy może być lepszy prezent niż maskotka?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger