15:10

Jak zorganizować pierwsze urodziny dziecka


Pierwsze urodziny dziecka to niezwykle ważne wydarzenie w życiu rodziny. Oto maluszek skończył pierwszy rok swojego życia, nabiera już coraz więcej umiejętności oraz rozumie świat coraz lepiej. Aby uczcić tę chwilę, rodzice organizują przyjęcie dla rodziny i najbliższych, które jest swego rodzaju symbolicznym zakończeniem pierwszego etapu życia dziecka. Jak zorganizować takie przyjęcie w domu?

Lista gości


Na początek stwórzmy listę gości, których chcemy zaprosić na przyjęcie. To pozwoli lepiej zaplanować miejsce przyjęcia oraz serwowane menu. Najlepiej jest planować jego datę na dzień wolny od pracy, a więc sobotę lub niedzielę, aby goście mogli swobodnie przybyć na uroczystość bez pośpiechu czy nawet bez konieczności brania urlopu na ten dzień. Dobrze jest powiadomić gości z wyprzedzeniem o planowanym przyjęciu, aby mogli oni potwierdzić swoje przybycie i tym samym ułatwić nam dalszą organizację wydarzenia. Możemy wysłać do zainteresowanych specjalne zaproszenia na ładnych kartkach, które będą oddawać klimat i wagę przyjęcia, a także podkreślać, jak ważna dla nas jest obecność zaproszonych gości.

Miejsce uroczystości


Gdy już będziemy wiedzieć, ilu gości przybędzie na przyjęcie, pora zastanowić się, jak zaaranżować miejsce, w którym ustawiony będzie stół. Jeśli dysponujemy stosunkowo małą przestrzenią, musimy wziąć pod uwagę, że konieczne będzie wyniesienie niektórych zbędnych sprzętów lub mebli na czas przyjęcia. Zadbajmy o to, aby każdy gość miał wygodne siedzenie i odpowiednią ilość miejsca przy stole oraz wokół niego. Stół stanowi ważny element uroczystości i powinien być na tyle duży, aby pomieścić na nim nie tylko zastawę dla każdego z gości, ale również dania i przekąski, które będa na nim serwowane. Jeśli nie posiadamy wystarczająco dużego stołu, możemy taki wypożyczyć. Ważne, aby każdy gość czuł się komfortowo i mógł swobodnie spożywać posiłek oraz sięgać po dodatki znajdujące się na stole.
Salon, w którym odbędzie się przyjęcie, możemy udekorować na tę okoliczność. Baloniki z numerem 1, girlandy czy świeże kwiaty w wazonie będą idealnym uzupełnieniem i dodadzą elegancji naszemu przyjęciu.

Menu


Przyszła pora na ustalenie menu. Powinno ono być uroczyste, oddające charakter imprezy. Na początek warto zaserwować przystawki - sprawdzą się tu eleganckie tartaletki z kruchego ciasta z różnymi rodzajami farszu, sakiewki z ciasta francuskiego z serem feta i szpinakiem czy deska wędlin i serów. Następnie podajemy danie główne, zaczynając od zupy, na przykład kremu pietruszkowego, pomidorowego czy wytrawnego rosołu. Na drugie danie możemy podać pieczeń z indyka, roladki wołowe czy bitki wieprzowe w sosie grzybowym, do tego do wyboru dodatki: ziemniaki pieczone, ryż lub kluski, a także zestaw sałatek i surówek.
Na deser podajemy słodkie przekąski: ciasta, muffinki, ciasteczka na eleganckiej paterze.

Tort na roczek


Głównym punktem programu będzie tort. Na około 10-14 gości warto przygotować tort o wadze ok. 2kg. Wypiek ten zazwyczaj dekorowany jest symbolami związanymi z pierwszymi urodzinami dziecka, a więc cyfrą 1. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby wykonać taki tort samodzielnie, możemy go zamówić w cukierni. Pamiętajmy jednak o tym, aby zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż większość cukierni ma z reguły zajęte terminy na kilka miesięcy do przodu. Tort podajemy po spożyciu dania głównego, osobom dorosłym możemy zaserwować do niego szampana, natomiast młodszym - sok owocowy w kieliszku.

Prezenty na roczek


Pierwsze urodziny dziecka to okazja do wręczenia maluchowi prezentów, o których goście z pewnością nie zapomną. Możemy je rozpakować zaraz po zjedzeniu tortu, co będzie dla gości wyrazem naszej wdzięczności. Za każdy prezent dziękujemy z osobna i przyjmujemy go z radością, nawet, jeśli nie do końca jest on trafiony. Jeśli nie mamy możliwości rozpakowania prezentu w obecności gości, podziękujmy im za podarunek po przyjęciu, na przykład telefonicznie lub wysyłając sms.
Przyjęcie z okazji pierwszych urodzin dziecka to ważna chwila, warto zająć się przygotowaniami do tego wydarzenia odpowiednio wcześniej, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger