11:04

Zadziwiające życie...

Czy wiesz, że każdy atom naszego ciała składa się z resztek gwiazd? 

Czy też to, że mózg składa się z wody?

A grzybom genetycznie bliżej jest do ludzi niż do roślin?

Nie wiesz? Nie martw się, ja też nie wiedziałam. Jednak trafiłam na cudowną i piękną książkę, która przybliżyła mi trochę do świata wiedzy.


"Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?", autorstwa Mushy Maynerick Blaise to książka idealna nie tylko dla małych ciekawskich wiedzy naukowców, ale i dla dorosłych, którzy na pewno znajdą interesujące ich ciekawostki.Na początku muszę, po prostu muszę, wspomnieć o przepięknej szacie graficznej książki! Wydawnictwo EGMONT ART dało z siebie wszystko, by tak pięknie i kolorowo zilustrować naukę! Każda strona to kolejne piękne ilustracje i feeria barw. Dzieci chętniej sięgają po książeczki, jeśli są dla nich ciekawe (czyt. kolorowe i wesołe).


Jak pisze autorka- "książka ta ma być prostym przypomnieniem naszej zdumiewającej, głębokiej więzi ze światem i wszystkimi jego stworzeniami, zarówno ludźmi, jak i nieludźmi.". Tak jest. Poznajemy bliżej świat, rozumiemy naszą przynależność do niego. Treść jest napisana językiem, który trafia do dzieci. Żadne naukowe terminy, tylko prostota, którą dzieciaki wyłapią w mig.
Znajdziemy tu odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, ale i ciekawostki o których nie mamy nawet pojęcia. Przyznam, że moje dziecko ostatnio zabłysnęło na lekcji, twierdząc, że owady widzą i słyszą tak jak ludzie.Naprawdę, naprawdę polecam Wam tą książkę. Warto wiedzieć jak najwięcej o świecie, w którym żyjemy, warto tą wiedzę przekazywać najmłodszym, a książeczka ta jest najlepszym sposobem na przekazanie owej wiedzy.

https://egmont.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger