15:08

Książki na dobranoc dla chłopca... Od lat 4 do 8.

Czytanie dzieciom bajek przed snem, i nie tylko przynosi bardzo wiele korzyści dla naszych dzieci. Zawsze będę o tym głośno krzyczeć. To my kreujemy wówczas wyobraźnię dzieci, przenosimy je do pięknych krain i miejsc... A przede wszystkim poświęcamy im swój czas, pokazujemy, że są dla nas ważni...

 


Co czytam aktualnie chłopcom? Przyznam, że ostatnio miałam z tym lekki problem. Cóż, starszaki nie bardzo chcą słuchać tych samych bajek, co mały Jaś... Zauważyłam, że lubią książki z nutką kryminału, czy detektywistyki. Znalazłam jednak złoty środek... Auta i Star Wars to chyba najpopularniejsze kreskówki wśród chłopców w tym wieku. Wydawnictwo EGMONT wydało właśnie nowe, piękne książeczki z serii „Nowa kolekcja bajek” i tym sposobem trafiły do nas dwie pozycje- „Nowa kolekcja bajek. Star Wars” oraz „Nowa kolekcja bajek. Auta”.

Książeczki są przepięknie wydane- mają twardą oprawę, są barwne i pełne pięknych ilustracji, odwzorowanych z filmów.

Książka „Auta”zawiera 5 historii o przygodach Zygzaka, Złomka i ich przyjaciół. Opowieści są niedługie, tak by nie zanudzić małego słuchacza. Jednocześnie są wciągające i pełne pozytywnej energii. Każda strona zawiera piękne ilustracje. Jeśli czytelnik czyta już sam i nie potrzebuje pomocy mamy czy taty, to czcionka jest dostosowana również do umiejętności dzieci. Miejscami jest powiększona i pogrubiona. 
Z kolei książeczka „Star Wars” to przygody bohaterów z odległej galaktyki Jedi. Cała utrzymana jest w ciemnej kolorystyce, jednak próżno szukać w niej niebezpiecznych treści. Razem ze szlachetnymi rycerzami Jedi przeżywamy niesamowite przygody. Książeczka również zawiera 5 opowiadań i jest już całkowicie przystosowana dla małego czytelnika- czcionka jest już dość duża.


Obie te książki na tyle zainteresowały moich chłopców, że nie muszę czytać Jasiowi osobno i starszakom osobno. Czekam na kolejne takie pozycje.

https://egmont.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger