10:04

Czytam sobie...

Dziś wracamy do tematu czytania :) Jakie książki do nauki czytania? Czy tylko Elementarz jest jedynym podstawowym podręcznikiem?

Cóż na rynku jest mnóstwo książek, które ćwiczą czytanie, z jednoczesnym rozwijaniem zainteresowań dziecka. Dziś o jednej z nich..Marcin bardzo interesuje się naszym krajem, jego historią. Książka „Komendant wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim” autorstwa Wojciecha Widłaka nie tylko ćwiczy czytanie, ale przede wszystkim wtapia się w jego zainteresowania. To interesująca książka o Józefie Piłsudskim dla dzieci. Synek poznaje jedną z najwybitniejszych Polskich osobistości nie tylko od strony historycznej, ale i prywatnej, Książka pokazuje, że marszałek Józef Piłsudski był nie tylko wspaniałym żołnierzem, ale i m.in. doskonałym piłkarzem.
Książeczka przybliża dziecku temat utraty niepodległości Polski, a także jej odzyskania. Pokazuje, jak wiele wysiłku i wyrzeczeń kosztowało to ówczesnych ludzi...


Seria Wydawnictwa EGMONT „Czytam sobie” składa się z trzech poziomów. Książeczka, o której dziś piszę należy do poziomu drugiego- składam zdania. Treść składa się z 800 do 900 wyrazów, zawierających 23 podstawowe głoski, jak i głoskę „h”. Ćwiczy też sylabizowanie.


Podstawą płynnego czytania są systematyczne ćwiczenia. Przed nami jeszcze długa droga, dlatego też staram się podtykać Marcinowi książki, które wiem, że go zainteresują i czytanie będzie nie przykrym obowiązkiem a przyjemnością. 

https://egmont.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger