11:34

Uczymy się rysować!

Nigdy nie miałam w sobie duszy artysty. Malowanie, rysowanie, lepienie z plasteliny, modeliny- to nie dla mnie. Swoją drogą- rysunki na plastykę rysowała mi mama. Ostatnio postanowiłam jednak raz jeszcze spróbować sił w rysowaniu- a to za sprawą nowej pozycji Wydawnictwa EGMONT Art- „Co? Jak? Zilustrować”.

 


„Co? Jak? Zilustrować?” Franka Tashlina, satyryka i autora komiksów i kreskówek, wprowadza nas w świat rysunków. Nagle okazuje się, że narysowanie kobiety z miotłą czy twarzy mężczyzny jest proste. Dlaczego? Gdyż wystarczy wykorzystać do ilustracji czterech figur geometrycznych- koła, trójkąta, owalu i kwadratu. Frakt Tashlin sam wpadł na taki pomysł i nazwał ją SCOTart.


Zestaw „Co? Jak? Zilustrować.” składa się z książki i zeszytu. 


Książka „Co? Jak? Zilustrować.” zawiera mnóstwo wskazówek, pomysłów i rad, jak zacząć przygodę z rysunkiem. Autor bardzo dokładnie i jasno wszystko wyjaśnia. Znajdziemy tu rysunki krok po kroku, dzięki czemu nawet jak efekt końcowy wydaje nam się mega trudny- wbrew pozorom, tak nie jest. Poznajemy czym jest perspektywa i staramy się jej użyć. 
Nie mogę nie wspomnieć o pięknym wydaniu książki. Gruba kredowa oprawa, twarde stronice. Pełna elegancja, dzięki czemu idealnie nadaje się też na prezent.

Co? Jak? Zilustrować. Zeszyt” to dodatek do książki. 


Wydany jest w podobnym tonie jak książka, jednak z miękką okładką dzięki czemu jest poręczny i lekki. Możemy w nim ćwiczyć rysunek, korzystając z rad zawartych w książce. Jak mi poszło? 


Naprawdę polecam Wam te książki. Nie dość, że ćwiczą rysunek, to też jednocześnie uspokajają, wyciszają i ćwiczą koncentrację!

https://egmont.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger