10:28

Gdzie na wakacje?

Patrząc na pogodę za oknem tęsknie wypatrujemy lata. Gorących dni, ciepłych wieczorów, kąpieli w morzu i tej beztroski... A tu otacza nas szara pogoda, pełna topiącego się śniegu, padającego deszczu, zabierająca całkowicie chęci do czegokolwiek! Lato wróć!Mimo, że mamy marzec, warto już pomyśleć o wakacjach i zarezerwować wczasy. To gdzie i kiedy- zostawiam Waszej decyzję, mogę Wam jedynie podpowiedzieć ciekawy kierunek.

Świat skrywa w sobie tyle pięknych, cudownych miejsc, że naprawdę bardzo trudno zdecydować się, gdzie chcemy wypocząć. Wychodząc naprzeciw Waszym rozważaniom chciałabym zaproponować kierunek- Grecja, a dokładniej Zakhyntos, wyspę na wybrzeżu Jońskim, znajdującą się na zachód od Peloponezu. Warto zajrzeć na ofertę wakacji w Grecji: https://carter.eu/kierunki/europa/grecja

Zakhyntos jest trzecią co do wielkości wyspą w archipelagu Wysp Jońskich- jej powierzchnia wynosi 405 mkw.

Zakhyntos charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim, co sprawia, że przyciąga wielu turystów. Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe na wyspie to Laganas, Argasi, Planos, Alikanas, Kieri. Tu https://carter.eu/kierunki/europa/grecja/zakintos znajdziecie ofertę wakacji na Zakhyntos,


Zakhyntos jest piękne, to nie ulega wątpliwości. Jednak to, co napisałam wyżej to suche fakty, które znajdziemy bez problemu w internecie. Aby Was bardziej przekonać do tego miejsca, przeprowadziłam rozmowę ze znajomą, która była na wyspie Zakhyntos. Jakie są jej wrażenia?

Czy warto odwiedzić Zakhyntos?

Zante jest wyspą grecką położoną na Morzu Jońskim na zachód od Peloponezu. Wyróżnia się ona od pozostałych pięknym błękitnym kolorem morza oraz otaczającą zielenią. Bardzo polecam wszystkim wybrać się na wycieczkę do Zante, gdyż wyspa ta ma swój urok i z chęcią pojechałabym tam jeszcze raz.

Jak wygląda życie na Zakhyntos?

Życie płynie tam wolno w swoim tempie, a ludzie są bardzo życzliwi i prawie zawsze uśmiechnięci. Wieczorami wychodzą z domów, bawią się pobliskich tawernach i barach, wspólnie tańczą, śpiewają regionalne piosenki, piją dużo wina i jedzą tradycyjne posiłki. Potrafią cieszyć się życiem i to ich odróżnia od Polaków.

Apropo posiłków. Dobre wakacje kojarzą się też z dobrym jedzeniem. Co można zjeść na Zakhyntos?

Posiłki są tu przygotowywane są ze zdrowych i świeżych produktów. Kuchnia opiera się na rybach, owocach morza, baraninie, warzywach. W szczególności chciałabym zwrócić uwagę na oliwki i pomidory, które tam są najlepsze na całych świecie. Smak dań podkreślają regionalne przyprawy, kozie sery oraz oliwa z oliwek. Narodowym daniem jest musaka, która świetnie smakuje z sałatką grecka oraz lampka greckiego wina.

Co warto zobaczyć na wyspie Zante?

Jest wiele miejsc w Zante, które warto odwiedzić lecz najpopularniejsza jest zatoka Shipwrecka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Sam wrak jest potężny, morze dookoła ma kolor turkusowy, a piasek jest prawie biały. Należy również wiedzieć, ze najpiękniejsze wschody i zachody słońca na tej wyspie można podziwiać z klifu, na którym znajduje się punkt obserwacyjny Shipwrecka. Niezapomniana dla mnie również była wycieczka do grot (błękitnych jaskiń). Dostać się tam można za pomocą małych łódek. W głębi jaskiń znajdują się trzy bramy utworzone przez śnieżnobiałe skały. Ich widok zapiera dech w piersiach. Zatoka Laganas jest kolejnym cudownym miejscem, które można zobaczyć na tej wyspie. Zatoka ta słynie z plaż, które dzięki swej przezroczystej wodzie i drobnemu piaskowi, upodobały sobie żółwie morskie- Caretta Caretta. Jest to jedyne takie miejsce, w którym można popływać wraz z żółwiami morskimi. Robi to tak ogromne wrażenie, że nie da sie tego opisać słowami trzeba to po prostu przeżyć.

A imprezy? Czy Zante może pochwalić się hulankami do rana?

Najlepsze imprezy odbywają się w Laganas. Nocą całe miasto budzi się do życia. Dziesiątki klubów stoi otworem dla turystów oferując świetną zabawę do białego rana.

Podsumowując- widzę, że jesteś zadowolona z pobytu na wyspie Zakhyntos?

O tak! Jest to najwspanialsza przygoda, jaka trafiła mi się w życiu, o której nie zapomnę aż do śmierci.

Dzięki!

Przyznam się, że po tej cudnej relacji Judyty sama zamarzyłam o wczasach na Zante... Myślę, że to naprawdę dobry kierunek na wakacje, z których przywieziemy piękne wspomnienia, które zostaną w naszej głowie na zawsze! Warto już dziś zarezerwować wakacje na Zakhyntos i cieszyć się tym, co nas czeka :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger