19:32

Ruch to zdrowie.

Wydaje nam się, że będziemy wiecznie młodzi, zdrowi, silni. Czas zatrzymał się dla nas, gdy podekscytowani odbieraliśmy z urzędu dokument, świadczący o tym, że jesteśmy pełnoletni. Mimo upływu lat nadal zdaje nam się, że mamy 18 lat. Tymczasem siedzący tryb życia, zero ruchu robi swoje, zaczynamy się sypać... I z osiemnastki po 10 latach robi się pięćdziesiątka..Tak. Wiem, co mówię. Mimo mnóstwa obowiązków i tego, że czasem brakuje mi czasu, by usiąść zaczęłam odczuwać skutki, hm..., starości chyba... Ból kręgosłupa, rąk, drętwienie nóg, to tylko niektóre skutki braku ruchu. Odpoczynek? Najchętniej w łóżku z książką lub przed tv.

Ty szczęście nadszedł czas, że się opamiętałam. Bóle odczuwam do dziś, jednak już z mniejszym skutkiem. Od ponad roku spaceruję z kijkami. Nie będę Wam ściemniać, że robię to codziennie, bo tak nie jest. Jednak na tyle systematycznie, że na pytanie- uprawiasz sport?- mogę w końcu z dumą odpowiedzieć, TAK!

Co mi dają takie spacery? Cóż- czuję się wypoczęta, rześka. Nie mam problemów z zasypianiem. Ponadto wstanie z łóżka nie jest takim problemem, jak do tej pory- wcześniej czułam się jak staruszka, którą bolą przy wstawaniu wszystkie kości. I przede wszystkim mogę wyrwać się z domu, odsapnąć, odprężyć. Zamknąć za drzwiami dziecięce kłótnie o byle co i wieczne „mamooo, jestem głodny”.

Zastanawiam się też nad kupnem opaski fitness Xiaomi (https://www.aze.com.pl/pl/p/Opaska-Mi-Band-1S-Xiaomi/454), która dzięki wielu funkcjom pomoże mi ćwiczyć wydajniej. Posiada m.in. pulsometr, krokomierz, poinformuje o spalonych kaloriach. Współpracuje też z moim smartfonem.  Posiada ktoś? Polecacie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger