09:10

Nowości EGMONT

Jak najlepiej spędzić czas z dzieckiem? Jednym ze sposobów są książki i kolorowanki. Dziś mam dla Was propozycję nowości od Wydawnictwa EGMONT. Dla dużego i małego- zapraszam do tekstu.

 


Smerfy... Przyznam, że uwielbiałam tą bajkę do tego stopnia, że nadal lubię ją od czasu do czasu obejrzeć. Dlatego też komiks „Smerf Dzikus” przeczytałam jeszcze zanim pokazałam go dzieciom. 


Jest to kolejna część przygód małych, niebieskich stworków. Tym razem nad wioską Smerfów zbierają się ciemne chmury- trwająca susza powoduje pożar w Lesie Smerfów. Ty szczęście mądry Papa Smerf ratuje wioskę z opresji, jednak w pożarze giną wszystkie zimowe zapasy ludków. Nasi dzielni niebiescy bohaterowie muszą wyruszyć na wyprawę w poszukiwaniu pożywienia. Oczywiście nie obędzie się bez przygód ze złym Gargamelem. Smerfy spotykają na swej drodze Smerfa Dzikusa, który pomaga im w starciu z Gargamelem i ostatecznie postanawia zamieszkać z nimi w Wiosce Smerfów.


Komiks „Smerf Dzikus” to wciągające przygody Smerfów. Realistyczne ilustracje, autorstwa Alaina Maury'ego to wielki atut. Mnie i moim starszakom komiks przypadł bardzo do gustu. Polecamy!
„Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję świat”to seria kolorowanek z naklejkami już dla najmłodszych dzieci w wieku od 2 do 3 lat. 


Kiedy słonko świeci”, zawiera wszystko, co jest związane z latem kaczuszki, kwiatuszki, bocian, plecak... Przywołuje wszelkie skojarzenia z latem, pokazuje maluszkowi, co jest charakterystyczne dla tej pory roku.


Kiedy się bawimy” to z kolei to, co tygryski lubią najbardziej, czyli zabawa. Książka pokazuje dziecku, czym jest zabawa i jak przyjemnie może spędzić czas.


Kiedy pada deszcz” to książeczka przybliżająca dzieciaczkowi specyfikę pór roku- co jest charakterystyczne wiosną, latem, jesienią zimą...

Oprócz kolorowanek w książeczkach znajdziemy również zagadki i duże naklejki, specjalnie dla małych rączek. Zadania i kolorowanki zawarte w serii „Akademia mądrego dziecka” przygotowują maluszka do pisania, czytania, liczenia. Uczą wartości społecznych i poszerzają wiedzę o świecie. Ponadto rozwijają motorykę dziecka a także ćwiczą koordynację wzrokowo- ruchową.


Czy znacie te książeczki?

https://egmont.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger