10:07

7 tajemnic świętego Mikołaja...

Gdy nadchodzi grudzień czuję na plecach oddech Świat Bożego Narodzenia, wszystko staje się lepsze. Staram się wdrożyć w codzienność atmosferę świąt, wczuwam się w czas oczekiwania... I zarówno, jak ja w grudniu sięgam najchętniej po książki z motywem zimy, śniegu, świąt, tak i chłopcom podsuwam świąteczne książeczki.


Dziś mam dla Was propozycję książki Wydawnictwa Siedmioróg, które wprowadzają wprowadzają atmosferę Świąt...


Święty Mikołaj... Postać kochana przez wszystkie dzieci, dorosłych zresztą też. Ale czy wiecie, że on ma też swoje tajemnice? „Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7tajemnic Świętego Mikołaja” Adama Zabokrzyckiego to świetna opowieść dla dzieci, zwłaszcza tych ciekawskich, które zadają mnóstwo niewygodnych pytań. Czy wiesz kto budzi Mikołaja każdego dnia? Czy też jakie są jego dobre uczynki? I najważniejsze- kto produkuje prezenty i w jaki sposób podrzuca je Mikołaj dzieciom? Na te i inne pytania odpowie owa książka. 


Przyznam, że ów pamiętnik bardzo mnie zauroczył- jest pisany językiem prostym, przystosowanym do dzieci ze szczyptą fantazji i humoru. Sytuacje, w których znajduje się Mikołaj są dostosowane do czasów, w których żyjemy- stąd też Mikołaj ma internet i telefon komórkowy. Jednocześnie zachowane są wartości chrześcijańskie, związane z polską tradycją obchodzenia mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia.


Adam Zabokrzycki przedstawił Świętego Mikołaja, jako zwyczajnego człowieka o wielkim, dobrym sercu. Takiego, do którego się lgnie i którego kocha się bezwarunkowo.
Książka zawiera też piękne ilustracje, autorstwa Marty Długołęckiej, które przenoszą nas w krainę magicznego mikołajkowego świata.


Zachęcam Was do sięgnięcia po tą książkę, a na zachętę zdradzę Wam jedną z tajemnic Świętego Mikołaja. Tylko ciii... Udawajcie, że nie wiecie... Otóż jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się do czego służy Mikołajowi broda, to już Wam mówię. Otóż jego broda działa niczym radar, wyłapując każde zachowanie dzieci- czyt to dobre, czy to złe...


https://siedmiorog.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger