10:52

Dekoracje świąteczne dla maluszków.

Pamiętam z dzieciństwa, gdy przed świętami robiliśmy długie łańcuchy z papieru kolorowego, bombki na choinkę i pamiętam, jak wielką radość mi, jako dziecku to sprawiało. Teraz? Widzę zdjęcia mnóstwa choinek i na bardzo małej części tych widzę ozdoby robione przez dzieci. Bo niemodne... jestem zdania, że nawet najpiękniejsza choinka- cała biała, czy cała niebieska, z bombkami za stówkę, czy za pięć złotych- jest smutna i biedna, jeśli nie ma tam ozdób robionych rękami maluszków...


Chciałabym Wam pokazać fajne książeczki, wydane przez Oficynę Promocja (pochodną Siedmiorogu). Są to wycinanki, aczkolwiek bez użycia nożyczek. „Dekoracje Bożonarodzeniowe” oraz „Kalendarz adwentowy. Zrób to sam” Zbigniewa Dobosza.


Dekoracje Bożonarodzeniowe to książeczka, w której znajdziemy ciekawe ozdoby świąteczne, które może wykonać nawet maluszek bez użycia kleju czy nożyczek.

Łańcuch z aniołków, lampion, bombka czy Święty Mikołaj to tylko niektóre z ozdób, zawartych w książce, a które dziecko może powiesić na choince, czy udekorować pokój. Oprócz elementu dekoracyjnego muszę oczywiście wspomnieć o rozwoju dziecka- ćwiczenie motoryki, sprawność manualną a także kształcenie wyobraźni przestrzennej. Myślę, że to świetna propozycja na spędzanie przedświątecznych dni z dziećmi.

Ostatnimi laty modne są kalendarze adwentowe. Widziałam mnóstwo- od tych gotowych z czekoladami z supermarketu po piękne wypasione kalendarze handmade.


Ja postawiłam na szybki, aczkolwiek piękny kalendarz adwentowy z serii „Zrób to sam”. Kalendarz składamy bez użycia nożyczek i kleju. Ćwiczymy przy tym motorykę, wyobraźnię przestrzenną a także wprowadzamy się w dobry przedświąteczny nastrój. Nie mamy słodkości na każdy dzień, nie mamy też zadań. Mamy za to piękne wiersze na każdy dzień adwentu, które upiększają ten cudowny nastrój oczekiwania na Święta. Dołączone wskazówki i przykłady pozwalają dziecku, już od czwartego roku życia na samodzielne złożenie kalendarza. 


Teraz w planach mamy jeszcze dekoracje z suchej porcelany i być może bombki z kordonka... No i oczywiście wspólne pieczenie ciasteczek <3 A Ty jak się przygotowujesz na święta z dziećmi?

https://siedmiorog.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger