23:10

Czy jesienią da się nudzić?

Jesień za oknami. I bynajmniej nie jest to typowa Złota Polska Jesień. W tym roku raczeni jesteśmy deszczami, pluchami, wiatrami... Większość czasu spędzamy więc w domach. Tylko, co robić, gdy za oknem szaro, buro i ponuro? Czy wystarczy odpalić dziecku komputer, telefon, konsolę i cieszyć się ciszą i spokojem! Nie!

Jeśli chcemy mieć mądre, myślące dziecko musimy z nim pracować. A skoro od dawna wiadomo, że najlepsza nauka jest przez zabawę- polecam Wam najnowsze propozycje, które przedstawia nam Kapitan Nauka!


Pozycje Kapitana Nauki nie tylko uczą, ale przede wszystkim bawią. Dziecko ćwiczy logiczne myślenie, koncentrację, motorykę, jednocześnie dobrze się bawiąc.


Wybierając pozycje dla moich chłopców, kierowałam się ich zainteresowaniami oraz wiekiem. Uwierzcie, że jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie.

Kim był Hiob? Co to jest Dekalog? Kim była Estera?


Karty „Biblia dla dzieci” wybrałam z myślą o Marcinie, który ostatnio bardzo interesuje się tematami religii. Karty są w formie poręcznego kołozeszytu, zatem łatwo przewracać strony, jak i przechowywać czy nosić w kieszeni. Każda karta to jedna opowieść- jest ich tu 54! Z jednej strony karty jest opowiastka, z drugiej- pytania do niej. Pamiętam, że w dzieciństwie miałam „Biblię dla dzieci”, gdzie pod każdą historią były takie pytania i powiem Wam z perspektywy dziecka, jak i teraz- rodzica- jest to świetna sprawa. Dziecko skupia się na opowieści, próbuje z niej jak najwięcej zapamiętać. Ćwiczy koncentrację i pamięć, jednocześnie poznając najważniejsze historie biblijne. 
Hitem Filipa i moim również są karty „100 zabaw z robotem Eliotem”. 


Jest to genialna wprost propozycja dla cztero- i pięciolatków. Starszaki, takie jak Filip również mogą się przy tym świetnie bawić, jednocześnie ucząc się- ćwicząc motorykę, koncentrację, logiczne myślenie, spostrzegawczość. Dzieci poznają świat kosmosu, uczą się cyfr od 1 do 10 a także poprzez liczne ćwiczenia przygotowują się do nauki pisania i czytania.
Zestaw składa się z 30 dwustronnych, zmywalnych kart oraz książeczki z łamigłówkami i zadaniami. Dołączony jest również suchościeralny flamaster do pracy na kartach.
Jeśli chodzi o karty to zadania w nich polegają m.in. na rysowaniu po śladzie, szukanie brakujących elementów, różnic, liczeniu. Zaletą kart jest to, że są zmazywalne, przez co można ich używać wielokrotnie. Również książeczka „100 zabaw z robotem Eliotem” zawiera mnóstwo edukacyjnych zabaw w zakresie liczenia, malowania, rysowania, poznawania liter, logicznego myślenia. 

Gra „Loteryjka Rodzinka” to wciągająca gra rodzinna. 

Co ciekawe- można w nią grać na cztery sposoby, jednak zasada jest ta sama- należy przyporządkować żetony dla plansz i ułożyć je w odpowiednim miejscu na karcie.
„Gdy pewnego dnia ze zdumieniem odkrywasz, że Tofik, pies sąsiadów, potrafi latać, postanawiasz przyjrzeć się bliżej tej rodzinie. Jakich sekretnych składników używa pan Niewiadomski, by przygotowywać  smakowite potrawy? Nad czym pracuje pani Niewiadomska w swoim niezwykłym laboratorium? Z grą Loteryjka Rodzinka poznasz wszystkie tajemnice familii!”
Gra wspomaga koncentrację, spostrzegawczość i ćwiczy pamięć a co ważne daje mnóstwo dobrej zabawy! Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4 +, jednak i młodsze dzieci sobie z nią poradzą. Uczestnik może być graczem pełzaczem, graczem wymiataczem, graczem zapamiętywaczem a nawet graczem rozrabiaczem. Gra składa się z 6 prostokątnych plansz i 36 żetonów. Opisując grę nie mogę nie wspomnieć o cudownych ilustracjach, autorstwa Pauliny Wyrt. Po prostu zachwycają! 

No i puzzle... Kto z nas nie lubi ich układać? Z reguły przeznaczone są dla starszych dzieci, mało takich dla tych najmłodszych. Puzzle „Strażacy” są przystosowane dla maluszków w wieku 2-3 lat.Takie dzieciaczki bez trudu poradzą sobie z dużymi elementami układanki. Puzzle zawierają 10 elementów a po ułożeniu wychodzi bardzo długi obrazek.
Oprócz ćwiczenia wyobraźni przestrzennej, pamięci oraz spostrzegawczości puzzle ćwiczą rozwój mowy. Układając dziecko może opowiadać, co się dzieje na obrazku.


Przed nami jesień, zima, przedwiośnie. Czas, kiedy większość czasu dziecko spędza w domu. Nie zgadzajmy się na bezmyślne spędzanie czasu wolnego przed telewizorem czy konsolą. Wierzcie mi, że czas spędzony przy grach, puzzlach czy też innych tego typu kreatywnościach zaprocentuje w przyszłości. Dziecko będzie miało dużą wiedzę, będzie szybciej się uczyć i zapamiętywać dane. I najważniejsze- będzie pamiętać miło spędzony czas z Tobą!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger