20:01

Wakacje z dziećmi? Tak czy nie?

Czy na wakacje należy zabierać dzieci? Jak w każdym temacie, dotyczącym rodzicielstwa zdania są podzielone. Przeciwnicy uważają, że rodzicom należy się odpoczynek od dzieci, zwolennicy- że w całorocznym pędzie warto wspólnie z dziećmi spędzić urlop.


Osobiście należę do tej drugiej grupy. Urlop, to czasem jedyna okazja, by dłużej pobyć całą rodziną razem. A po drugie, jeśli ktoś uważa, że należy mu się odpoczynek od dzieci, to powinien o nich w ogóle nie myśleć. Oczywiście nie mam nic przeciwko weekendowym romantycznym wypadom rodziców, jednak nie wyobrażam sobie sytuacji, że oddaję dzieci na dwa tygodnie a sama z mężem lecę na Kanary. W sumie to tego, że lecę na Kanary też sobie nie wyobrażam, ale to przykład.

Jednak do rzeczy... Jakie są zalety wypoczynku z dziećmi?

Spokój- nie zastanawiasz się czy dziecko zjadło obiad, czy nie tęskni, czy jest zdrowe, bezpieczne, bo masz je przy sobie. Taki niepokój, wierzcie mi, może zepsuć najlepsze wakacje!

Żadnej tęsknoty! Tęsknota za dziećmi również może zepsuć cały urlop!

Oszczędność na rachunkach telefonicznych- nie wisisz non stop na telefonie, dzwoniąc do opiekuna dzieci, czy wszystko w porządku.

Tworzenie się więzi- nic bardziej nie sprzyja tworzeniu czy też zacieśnianiu więzi z dzieckiem niż wspólnie spędzony czas. O czas rozmów, wspólnej zabawy, śmiechu... To czas szczęścia.

Wspólne wspomnienia- uwierz mi, dziecko nawet po kilku latach będzie pamiętało szczegóły wczasów, o których ty już pewnie zapomnisz. Będziecie wracać do tych wspomnieć przez długi czas...

Nowe poznanie” człowiek w każdej sytuacji zachowuje się inaczej. Warto pokazać się dzieciom też z tej drugiej, lepszej, szaleńczej – wyluzowanej strony. Wiadomo, że na co dzień jest różnie- pęd, stres, wieczny brak czasu, przez co jesteśmy poważni i czasem sztywni jak kij od miotły. Na wakacjach jest inaczej. Nie myślimy, co ugotować na obiad, o której wstać rano czy jakim cudem przejrzeć dokumenty w godzinę. Dzięki temu jesteśmy bardziej zrelaksowani i weselsi, co odbija się też w relacjach z dziećmi.

Wady wspólnych wczasów? Na pewno są, ale o wiele, wiele mniej niż zalet. I na pewno nie są na tyle ważne i dotkliwe, by rezygnować z urlopu z dziećmi. Ktoś powie, że rodzice chcieliby też spędzić czas razem, odnowić „romantyczne relacje”. Cóż, biura obsługi mają przygotowane oferty na lato dla całych rodzin. Przystosowane do tego hotele, pełne atrakcji dla maluszków, wynajęci animatorzy i opiekunowie- wszystko ma nas zachęcić do wczasów z dziećmi. Nic się nie stanie, gdy na godzinkę czy dwie dziecko zostanie oddane pod opiekę przystosowanej do tego osoby, a rodzice spędzą czas razem. I wilk syty i owca cała.

Oczywiście należy wybierać te sprawdzone firmy, działające na naszym rynku od lat. Zastanawiając się nad tym, przychodzi mi dom głowy tylko jedno- ITAKA- firma z długoletnią tradycją i renomą. I wbrew pozorom nie trzeba rezerwować wakacji z wielomiesięcznym wyprzedzeniem- czasem opłaca się skorzystać z oferty last minute.

Jak widzicie w moim przypadku wakacje z dziećmi zdecydowanie na tak i nie wyobrażam sobie innej opcji. A jakie jest Wasze zdanie na temat wakacji z dziećmi?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger