12:13

Czas dla siebie

Czasem zastanawiam się, czy doba nie powinna być dłuższa. Nie chcę wiele, jednak tak z 50 godzin mogłaby trwać... Miałabym wówczas czas i dla siebie i dla bliskich. A teraz? Cóż?
Zasypiam gdy tylko przykładam głowę do poduszki i ostatnio coraz częściej razem z dziećmi. A może przed nimi? Wstaję razem z nimi. Śniadania, obiadki, podwieczorki, kolacje, kąpiele, szkoła, ćwiczenia z dziećmi, zlecenia, kijki. Dom już nie lśni czystością na każdym kroku. Odkurzam raz dziennie, wieczorem, by rano znów zapanował ogólny nieład. 

Książki? Coraz częściej brakuje czasu- ot jedynie 10, góra 20 stron w wolnej chwili.
W święta zaczęłam się zastanawiać, czy to ja się starzeję, czy po prostu mam więcej na głowie. I kiedy w końcu znajdę czas dla siebie? Za 10 lat? 20? Na emeryturze?

I wtedy nachodzą mnie myśli, by uciec. Znaleźć miejsce w przytulnym domu opieki domyopiekiolimp.pl. Dom opieki Olimp naprawdę robią wrażenie. Piękna okolica, fachowa obsługa i duuuużo wolnego czasu. Zatopiłabym się w książkach, które chłonęłabym przy filiżance dobrej kawy...


A potem? Nadchodzi rzeczywistość. Przecież dobrze mi jak jest. Lubię te moje wyścigi z czasem. Lubię to moje życie. A emerytura? Na szczęście odległa odległość. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger