11:19

Opowieści biblijne...

„Opowieści biblijne dziadzia Józefa” Lidii Miś to fantastyczne pozycje dla najmłodszych.
Autorka wraca wspomnieniami do czasów dzieciństwa, kiedy to z siostrą i kuzynami słuchały jak zaczarowane opowieści biblijnych, które odsłaniał przed nimi ukochany dziadzio Józef „który żył naprawdę

„Opowieści biblijne dziadzia Józefa I” i „Opowieści biblijne dziadzia Józefa IV” to dwie książeczki- w pierwszej znajdziemy dzieje Starego Testamentu, w czwartej- Dzieje Apostolskie i Apokalipsa św. Jana.


Przyznam, że zanim czytałam książeczki do poduszki, w jeden wieczór pochłonęłam książeczki sama. 


Uwielbiam czytać Stary Testament oraz fragmenty Nowego. A tutaj jest to bardzo fajnie połączone. Do każdej życiowej sytuacji dziewczynek- dziadzio odnajduje biblijną opowieść.


Dzieciaki wpatrzone w dziadzia jak w obrazek i wsłuchane w jego słowa z każdej sytuacji wychodzą mądrzejsze, bogatsze w nowe doświadczenia i ich rozwiązania.
 

I te treści trafiają też do współczesnych małych czytelników, niosąc ze sobą morał i naukę na przyszłość, a jednocześnie zbliżają dzieci do Boga, do jego nauk i przykazań.


W dzisiejszych czasach, kiedy półki księgarń uginają się od barwnych, różnorakich dziecięcych książeczek, mało jest tych przybliżających Biblię. Autorka postanowiła wprowadzić maluchów w ten pełen tajemnic świat udostępniając swoje wspomnienia, jakże piękne wspomnienia.


Samo wydanie książek jest przepiękne. Wydawnictwo Dreams spisało się na medal! Ilustracje Ewy i Jolanty Ludwikowskich są idealne do tematyki książek- trochę przypominają mi te z moich lat dziecięcych. Okładki są kolorowe, twarde, watowane. Myślę, że warto kupić nawet na prezent. Wierzcie mi, że naprawdę przyjemnie czyta się te książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger