22:12

M. Szloser "Ten drugi"+++ROZDANIE

Śmierć dziecka to niespotykanie rzadki motyw w literaturze dziecięcej. Pomijając „Dziewczynkę z zapałkami” „Antka Muzykanta” chyba nie byłabym w stanie wymienić żadnego tytułu.
„Ten drugi” Marty Szloser to historia opowiedziana z perspektywy małego, znalezionego w antykwariacie misia Fredka.
Na początku w domu mieszka tylko mama i tata, potem pojawia się nowonarodzony chłopczyk, który podbija serce misia, z wzajemnością. Dowiadujemy się, że mama już nie będzie mogła mieć dzieci. Fredek stał się największym przyjacielem śliniącego się maluszka. Niestety- pewnego razu chłopiec znika. Zostaje tylko płacząca mama i smutny tata. Miś nie wie, co się dzieje. W końcu, pewnego dnia, słyszy, że jego przyjaciel jest wśród chmur...
Pewnego razu mama i tata znikają na kilka dni... Wracają, ale nie sami... Towarzyszy im 5- letni chłopczyk... Niestety jednocześnie miś Fredek zostaje rzucony w kąt... Wkrótce jednak staje się coś, co sprawia, że Fredek zaprzyjaźnia się z „tym drugim”...

Książka Marty Szloser to piękna opowieść przyjaźni, śmierci i próbie pogodzenia się z utratą dziecka. Mimo, że wyciska niejedną łezkę, to niesie ze sobą pozytywny wydźwięk- ukazuje wiarę w sens życia. Pokazuje, że z czasem nawet po największej tragedii znajdujemy ukojenie, przy okazji też sprawiając, że życie kogoś innego staje się piękniejsze!
Wzruszająca opowieść okraszona jest pięknymi ilustracjami Sylwii Olszewskiej- Tracz.
Naprawdę warto sięgnąć po tą, niby niepozorną, a jakże chwytającą za serce książeczkę. Książka wydana przez Oficynę Wydawniczą Impuls do kupienia m. in. w księgarni internetowej Impuls.

A TERAZ...

ROZDANIE Z FREDKIEM!!!

Dziś mam dla Was 3 egzemplarze książki „Ten trzeci”.
Rozdanie przeznaczone jest dla fanów Dziegielowska.pl oraz Wydawnictwa Impuls.


By wziąć udział, należy udostępnić post konkursowy na Facebooku  Udostępnij a w komentarzu pod tym postem zostawić ślad po sobie- swoje imię i nazwisko wraz z adresem e-mail.
Bawimy się do 8 stycznia, wyniki zaś pojawią się w ciągu 3 dni w tym poście, jak też zostaną wysłane maile do laureatów.
Wysyłka nagród po stronie sponsora, tylko na terenie Polski.
Rozdanie nie podlega ustawie o grach hazardowych. 

Powodzenia!


WYNIKI! !!
Książki lecą do:
Marty Miller 
Anety Sawickiej
Katarzyny Balbierz.
Na dane czekam do 15 stycznia. Wysyłajcie na maila ☺☺

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger