17:35

|P. Liput „Znajdź mnie. Przygoda w mieście”

Dziś mam dla Was propozycję wspaniałej książki dla dzieci. „Znajdź mnie .Przygoda w mieście” to niby niepozorna, kilkustronnicowa książeczka obrazkowa, jednocześnie- wspaniała propozycja dla już 2- 3 letnich dzieciaczków.
Rodzina Zwiedzalskich zwiedza miasto. Niestety są na tyle nieroztropni, że ciągle coś gubią... Jednym z zadań czytelników jest odnalezienie zagubionych przedmiotów. Książka rozwija spostrzegawczość, ćwiczy myślenie, jest pomocna w rozwoju percepcji wzrokowych maluszka. Piękne, bogate ilustracje pozwolą też czytelnikom na puszczenie wodzy fantazji i snucie opowieści i historii, które przedstawiają obrazki. Ponadto dziecko ma za zadanie wskazanie różnic między elementami.
Jest tu też gratka dla moich starszaków- odnajdywanie na ilustracjach literek, bo cyfry to już Jan rozpoznaje.
Lubimy czytać, jednak lubimy też takie książki bez tekstu, z którymi możemy wspierać rozwój dzieci. Pozycja, o której wspomniałam, jest idealna dla takich trzylatków, którzy już są ciekawi świata, garną się do wiedzy, a jej nabywanie naprawdę dobrze im idzie! Pokażę Wam, jak Jan ćwiczył z tą książeczką- chciałam zrobić film, jednak nie wyszło :)
 Książka dla dzieci to idealny prezent pod choinkę, a grudzień obfituje w wiele nowości czytelniczych!
http://www.taniaksiazka.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger