10:51

W czasie choroby dzieci się nudzą... vol. 1

Poskromienie chorych dzieci to nie lada wyzwanie dla rodzica. Nie ma co kryć, gdy minie gorączka i osłabienie, dzieciaki brykają. Nie chcą leżeć, chcą się bawić. A najgorzej, gdy dziecko leżące i trzeba go zająć i niekoniecznie mam na myśli telewizor czy telefon z wifi.
Lubimy kolorowanki i właśnie w tą stronę postanowiłam uderzyć, by zając czas moim chłopcom. Dlaczego kolorowanie jest ważne w rozwoju dziecka? Ano przede wszystkim dlatego, że rozwijają motorykę małą i precyzję. Dziecko uczy się prawidłowego chwytu, ćwiczy nie wyjeżdżanie poza linię czy wykonywania drobnych ruchów. Później przydaje mu się to w nauce pisania.
Kolejna rzecz- skupienie uwagi, czyli pięta achillesowa współczesnych maluszków. Dziecko skupia się na kolorowance, angażując się w nią! No i jeszcze jeden plus kolorowania- wyobraźnia, kreatywność. Dziecko może stworzyć swój świat, niebieskiego kota czy różowe słońce....

Moim chorowitkom podsunęłam dwie najnowsze kolorowanki, znalezione w Księgarni internetowej Vesper, które- przyznaję się bez bicia- sama im podkradam. „Milion kotów” oraz „Kolorowanka Ryby”.
„Milion kotów” Lulu Mayo jest na kształt kolorowanek antystresowych.
Znajdziemy tam mnóstwo kotów podczas różnych czynności. Nie gwarantuję Wam, ze jest ich milion, ale na pewno jest ich dużo i są bardzo mili..

Tu zaparzą herbatkę, tu zagrają na tamburynie. Prawdziwa gratka dla miłośników rysunku- w tej kolorowance mają prawdziwe pole do popisu! Do kupienia tu >>KLIK<<


Z kolei „Kolorowanka Ryby” to przegląd ryb wszelakich. 
Zawiera ona 44 rodzajów ryb, pływających w morzach. Co prawda nad każdym rysunkiem do kolorowania jest już gotowa, piękna ilustracja, ale kto nam zabroni ponieść się wyobraźni i nadanie popularnym rybom nowych barw!


Można kolorować je kredkami (jak u nas) ale też pastelami, farbkami itp.! To naprawdę fajne zajęcie na kilka godzin! Kolorowanki znajdziemy na stronie księgarni internetowej Vesper.

Czy Twoje dzieci lubią kolorować?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger