20:35

M. Fenert "Moi bohaterowie"

Dziś już zostaniemy w temacie edukacyjnych, wspierających rozwój dziecka książeczek. Kolejna ciekawa pozycja to „Moi bohaterowie” Marzeny Fenert.
Jest to zestaw edukacyjny dla chłopców w wieku od 2 do 5 lat, którzy wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami- policjantem, budowniczym i astronautów będą mogli rozwijać pamięć, doskonalić percepcję wzrokową, ćwiczyć logiczne myślenie oraz liczyć i rozwiązywać zagadki.
Poziom trudności zadań sprawia, że jest idealna dla chłopców w wieku nawet do 5 lat. Mój 3- letni geniusz radzi sobie doskonale z wszystkimi zadaniami, więc nie wiem, czy zadania są zbyt łatwe, czy po prostu on ma ponadprzeciętne umiejętności.
Ćwiczenia zawierają 14 typów zadań:
  • memory;
  • sekwencje- kontynuowanie sekwencji, uzupełnianie sekwencji;
  • liczenie;
  • dopasowywanie brakujących fragmentów ilustracji;
  • układanki 2- 5 elementowe- kolorowe oraz czarno- białe.

To kolejna pozycja, którą będę chwalić pod niebiosa. Pracujemy na niej z Janem każdego dnia. Jego ulubione zadania to oczywiście puzzle i uzupełnianie ilustracji, które już chyba zna na pamięć. Doskonale liczy też do 8. Bohaterowie zadań zachęcają do podjęcia ćwiczeń a wybór zadań jest tak różnorodny, że mamy robotę na kilka jesiennych wieczorów!Wiele osób macha ręką na pracę z dziećmi, uważa, że od tego jest szkoła. To bardzo mylne przeświadczenie. Szkoła jest tak naładowana programem, że nauczyciele niektórych rzeczy po prostu nie mają czasu przerobić i to nie jest ich wina. Taki mamy chory system. Dlatego ważna jest praca rodzica z dzieckiem, a teraz na rynku mamy tak wiele cudownych, edukacyjnych książeczek, jak ta, czy książka z wcześniejszegopostu, że jest w czym wybierać.
Ponadto dziecko musi mieć dobrą koncentrację i logicznie myśleć, a to idzie wypracować w pierwszych 3 latach maluszka.
Kochani rodzice, sięgajcie po książeczki dla dzieci, które uczą, w chwili obecnej jest mnóstwo nowości!
http://www.taniaksiazka.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger