09:30

"Wakacje Kajtka" M. Madejek

Poznajcie Kajtka.

Kajtek to rezolutny chłopiec, zastanawiający się nad karierą pisarz oraz wprost przepadający za zapiekanką serową swojej mamy. Kajtek ma młodszego brata i jeszcze młodszą siostrę.
Kajtek również zaczyna właśnie wakacje, które zamierza spędzić z najlepszymi przyjaciółmi- Sławkiem i Adasiem. Chłopcy mają głowę pełną pomysłów i nigdy się nie nudzą.

Mama Kajtka prowadzi kącik kulinarny w gazecie, tata jest listonoszem. Jedna z historii, którą przeżył w pracy skłoniła go do refleksji na temat swojego dzieciństwa a następnie do budowy domku na drzewie dla swoich dzieci.

Pewnego razu nasz bohater trafił na kurs tańca. Z pomocą babci jakoś udaje mu się przetrwać kolejne lekcje. Ponadto odwiedza ich ciocia Matylda ze swym stadkiem kotów.

Każdy dzień przynosi nowe wrażenia i przygody. Ponadto czas chłopcom zajmują przygotowania do wystawy.

Książka „Pamiętnik Kajtka” jest napisana językiem, jakim posługują się jedenastoletni chłopcy, bez zbędnych ulepszeń, przesadnej dbałości i gramatykę czy nieznanych słów. Jest to kontynuacja „Zeszytu z aniołami”, czyli pierwszej części pamiętnika, który to Kajtek musiał pisać jako pracę domową z języka polskiego i jak się teraz okazuje- otrzymał za niego 6! ,Zresztą tak, jak reszta klasy.

Wakacje Kajtka przypominają mi moje wakacje. Gdzie nie było tabletów, telefonów czy komputerów i przygód szukało się na świeżym powietrzu a nie w elektronice. To takie typowe wczasy starszego już dziecka, pełne wrażeń.

Na końcu opowiadania znajdują się przepisy mamy Kajtka, których nazwy kilkakrotnie pojawiają się w pamiętniku. Przeglądałam je i uważam, że są warte wypróbowania.

Czy chcielibyście wiedzieć dlaczego chłopcy trochę boją się Beti?
Lub jakie przygody przynosi wyjazd naszych chłopców na obóz?
No i oczywiście- jak się skończy kurs tańca Kajtka?

To wszystko znajdziecie na kartach „Wakacji Kajtka” Moniki Madejek, świetnej książki, wydanej przez Wydawnictwo ZYSK I S-KA.


Dziękuję Wydawnictwu za możliwość zrecenzowania książki.
Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

2 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger