10:21

Jak dbać o higienę starszych dzieci.

Starsze dzieci są prostsze w obsłudze w kwestii higieny osobistej, względem młodszych dzieci. Nie potrzebują już tylu akcesoriów, jak maluszki.
U nas tak naprawdę oprócz szczoteczki i pasty do zębów, wystarcza mydło, szampon i płyn do kąpieli. No i jeszcze chusteczki odświeżające do plecaka.

Kosmetykiem, który używany jest kilka razy dziennie jest mydło.

W płynie, bo jest najbardziej wygodne, praktyczne i ekonomiczne. Skarb Matki to marka, której ufam od dawna. Więc spokojnie mogłam jej powierzyć dbanie o czystość chłopaków. Mydełko jest w tradycyjnym opakowaniu- jak to mydełka w płynie z pompką. Ozdobione kolorowymi i wesołymi obrazkami, które same zachęcają dziecko do umycia rączek. Delikatne mydełko Skarb Matki przeznaczone jest dla dzieci już od 1 miesiąca życia. I naprawdę fajnie myje, na długo wystarcza. Po umyciu pozostawia delikatny, nie natrętny zapach. Nie uczulają ani nie podrażniają. A chłopcy mają radochę, bo nie muszą się myć mydłem mamy i taty, lecz mają swoje. A wierzcie mi- dziecięce mydełka u nas używane są kilkanaście razy dziennie :)

Gdy nadchodzi wieczór czas na kąpiel. A bez piany kąpiel nie jest już taka fajna. Dlatego nam kąpiel umila nawilżający płyn do kąpieli z oliwką- również marki Skarb Matki.

Jest on o tyle dobry, ze nie potrzebujemy już potem żadnych balsamów, oliwek i innych kosmetyków natłuszczających i nawilżających.
Dobrze się pieni- wystarczy niewielka ilość kosmetyku wlana pod bieżącą wodę, by powstała piana- taka w sam raz. Nie ma jej ani za dużo ani za mało. Jeśli o nas chodzi, to ta woda z płynem służy nam również do mycia ciałka chłopaków. Również nie powoduje żadnych skutków „ubocznych”. Płyn jest wydajny, bo wystarczył nam na 2 miesiące. Przy jego cenie to wychodzi nam bardzo korzystnie.

I przyszła pora na włoski. I tu również sprawdził się Skarb Matki.
Szampon poza tym, że tak jak płyn jest wydajny, to dobrze myje skórę głowy, jak dostanie się do oczek, to nie piecze a na koniec fajnie się spłukuje. Również się dobrze pieni.

Kosmetyki Skarb Matki to dobry wybór przy dbałości o dziecięcą higienę. I maluszków i tych trochę starszych dzieci. Dodatkowo kolorowe aplikacje na buteleczkach bezsprzecznie zachęcają dziecka do dbałość o czystość a mycie rączek czy kąpiel jest przyjemnością a nie ob obowiązkiem. Znajdziecie je na stronie Skarb Matki.
http://www.skarbmatki.pl/

Wpis powstał przy współpracy z powyższą marką.Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

3 komentarze:

  1. Fajnie, że jesteś zadowolona z tego produktu :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam wysokie wymagania co do szamponu, gdyz córka ma długie włosy i bardzo, ale to bardzo jej się plączą :) Co do mydła, jest mi wszystko jedno, więc wybiera córka, a płyn do kąpieli-byle nie uczulał :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Miałam te kosmetyki i fajnie się u nas sprawdzały

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger