19:15

Rodzina jest wszystkim

Rodzina... Najważniejsza jednostka społeczna. Tak to się nazywa w praktyce... W rzeczywistości rożnie to bywa, bo bywają rodziny skłócone, „włoskie” ale też kochające się i dbające o siebie nawzajem. I właśnie takim chciałabym poświęcić swój post.
Podstawowym zadaniem rodziny jest wspieranie się nawzajem, ale też zwrócenie uwagi, gdy dzieje się coś nie tak...
ja osobiście na swoją rodzinę mogę liczyć. Zarówno w pomocy przy dzieciakach, jak też w innych kwestiach. Ale dziś chciałabym, się skupić na tej naszej mniejszej rodzince, choć nie znowu takiej małej.
Choć bardzo często najchętniej wysłałabym całą czwórkę na kosmos albo sama uciekłabym siną dal, to nie wyobrażam sobie życia bez nich. Ot, za przykład dam ostatni weekend... Tak się cieszyłam na 4 dni bez dzieci, a już w niedzielę było mi smutno i dziwnie... I tak jest za każdym razem.
Tak samo w kwestii pomocy dzieciaków. Tu się trochę wkurzam, bo spowalniają mi robotę swoją chęcią pomocy, ale fajnie się patrzy, jak się starają. Najchętniej w kuchni. Lubią mi pomagać przy ciastach, są moimi pomocnikami.
Dbają też o porządek podczas posiłków. Każdy ma swoje miejsce przy stole i swoją „matę”. A jak tata jest w domu, to nie ma zmiłuj- nie ma jedzenia przed tv czy komputerem, tylko z nimi w kuchni. A jak taty nie ma, to nikt nie może usiąść na jego miejscu. Strażnicy porządku tego pieczołowicie pilnują.
Family is everything- Rodzina jest wszystkim. To właśnie ten napis zdobi główną ścianę naszej kuchni. Był czas, że o tym zapomnieliśmy, kilka lat temu... Teraz jest dobrze, ale musimy ciągle pamiętać, pielęgnować...
Naklejka pochodzi ze sklepu Shipgratis- o tu ją kupicie >>klik<<

Bardzo łatwo się ją montuje , choć wydaje się inaczej... Przyznam, że leżała jakiś czas na szafie, bo bałam się ją ruszyć, ale jak to mówią- nie taki wilk straszny. Niby taka mała, skromna, a jednak jest swoistą ozdobą kuchni...Dobrze i gładko przylega, nie am nierówności, nie odkleja się od ściany.

Wystarczy na nią popatrzeć, by uświadomić sobie, co jest w życiu ważne. Rodzina!
A w Waszym życiu jakie miejsce stanowi rodzina?

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

1 komentarz:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger