20:16

Każde dziecko jest inne...

Dziś mi ktoś siadł po ambicji.
Wzięłam chłopaków i poszłam do sklepu. Marcin chciał pojechać rowerem, więc mu na to pozwoliłam. On jeszcze ma doczepiane kółka z boku, bo się boi.
Zatem idziemy... No dobra, Marcin jedzie. Spotkaliśmy znajomego, który mi mówi, że Marcin już powinien jeździć na dwóch kółkach...
Odeszliśmy trochę dalej, pytam się Marcinka, czy może mu odpiąć kółka, czy by nie spróbował jeździć na dwóch... NIE!
No i tak myślę sobie, czego ja chcę. Czemu pod wpływem czyiś słów chcę na dziecku coś wymusić. Będzie chciał, to przyjdzie, poprosi, odepniemy.
To, że jedno dziecko w jego wieku już śmiga na dwukołowym rowerku nie znaczy, że jest mus, by i on jeździł. Każde dziecko jest inne. A Marcin ma też inne zdolności. Świetnie kopie piłkę, potrafi „obsłużyć” kury, jak ja nie mam czasu, a na ogrodnictwie zna się tak samo jak i ja (bez problemu nazywa sprzęty ze sklepu http://www.sklepogrodniczy.pl/) Interesuje się dinozaurami, pojazdami rolniczymi... a to, że jeszcze nie jeździ na dwóch kółkach? To pikuś!

Dlatego zwracam się do rodziców. To, że Twoje dziecko nie potrafi tego, co jego rówieśnik, to nic złego. Uwierz mi, że ten rówieśnik nie umie czego, co potrafi Twoje dziecko. Musi być równowaga w przyrodzie i już :)

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

3 komentarze:

  1. My mieliśmy z górki, bo biegówkę córka miała, więc w zeszłym roku przesiadła się na rower od razu be bocznych kółeczek. Ale ile się wcześniej nabiegałam za nią z tą biegówką... A czego nie umie, to przemilczę, ale jak każde dziecko, część rzeczy szybciej od innych, a część później ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Łatwo jest wpaść w pułapkę "dobrych rad" i porównywania naszych dzieci z innymi, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, warto jednak budować sobie na to pancerz. Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń
  3. Takie rzeczy dobrze jest dziedziczyć po kuzynostwie lub rodzeństwu.

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger