12:58

Chciałabym wyjechać...

Pisałam Wam niedawno na Facebooku, że mam dość, że coraz częściej myślę o wyjeździe z Polski.
Potrzebuję zmiany otoczenia, choć wiem, że jeśli zdecyduję się na poważnie na jakiś wyjazd to jest to kwestia miesięcy, nawet lat. Oczywiście najpierw musiałby wyjechać Jędrek, przygotować grunt dla nas. My w tym czasie przygotowywalibyśmy się do zmiany... Na przykład poprzez obozy językowe w Polsce.
Wiem, że to nie jest łatwa decyzja, wiem, że byłoby trudno, nawet bardzo. Ale mam dość otaczania się fałszywymi ludźmi, którzy do mnie się uśmiechają a za plecami obgadują. Mam dość wiecznych politycznych wojen, groźby inwazji rosyjskiej na nasz kraj... Nie. Moja decyzja nie byłaby podjęta pod wpływem pazerności na benefity, których z tego co wiem i tak jest teraz niewiele. Chciałabym, by dzieci uczyły się w porządnych szkołach a po tych szkołach bez problemu znaleźli pracę.
Chciałabym też przede wszystkim żyć godnie. By nasze pensje wystarczały na wszystkie potrzeby, zachciejstwa i fanaberie i nawet zostało do odłożenia...
Chciałabym w końcu wydać tą pieprzoną bajkę, by kwota 7 000 zł nie była granicą nie do przeskoczenia...
chciałabym... ale co z tego wyjdzie... nie wiem... Wszystko się okażę... W swoim czasie...
pl.magiczna.wikia.com/wiki/Anglia

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

1 komentarz:

  1. Ja z jednej strony chciałabym wyjechać, zapewnić dzieciom lepsze życie niż możemy im zaoferować w Pl, a z drugie strony nie wyobrażam sobie mieszkać tak daleko od rodziny, widywać się raz czy dwa razy na rok.

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger