14:07

Wady zgryzu

Wady zgryzu to problem dosięgający coraz więcej osób. O ile jeszcze za czasów mojej młodości aparat był powodem do wyśmiewania- dziś jest normalnością.
Zauważyłam też, że sporo moich rówieśników właśnie teraz sobie zakłada aparaty ortodoncyjne. Kiedyś niezbyt przykładano do tego wagę.
O sobie w tym temacie wspominać nie będę, bo są rzeczy, które zaniedbane w dzieciństwie przenoszą się teraz na dorosłość.
O wadzie zgryzu mówimy wtedy, gdy zęby górne i dolne nie kontaktują się ze sobą.
Mamy do czynienia z kilkoma rodzajami wad zgryzu- głęboki, tyłozgryz, przodozgryz, stłoczenie.
Każda wada zgryzu powinna być leczona u ortodonty i przeważnie jest wtedy zalecany aparat ortodontyczny.
Wybierając placówkę, powinniśmy się kierować jej renomą, gdyż zęby to inwestycja na lata (wiem coś o tym). Każdy chciałby mieć piękny uśmiech. Warto dowiadywać się o najlepszych specjalistów i dobre kliniki!
Aparaty ortodoncyjne to spory wydatek, jednak nie powinniśmy też na nich oszczędzać.
Ja nie mam zamiaru powtarzać błędów rodziców i już od najmłodszych lat dbać będę o ząbki chłopców. Jak najwcześniejsze wyłapanie problemu gwarantuje lżejsze „leczenie” i piękne ząbki!
http://ortodoncyjnie.pl/rodzaje-wad-zgryzu/

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

4 komentarze:

 1. ja nosiłam stały aparat jeszcze w liceum :P akurat wtedy nie był zbyt popularny i pamiętam, że strasznie się go wstydziłam, ale po roku chyba mi przeszło i zaczęłam się bawić nim (w sensie zmieniałam gumki na kolorowe itp;p)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na szczęście umiknęłam tego aparatu, ale w dzisiejszych czasach jest on na topie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dasiek będzie miał aparat zakładany w listopadzie, bo dolne zabki strasznie krzywo mu rosną, właściwie tak jak u mnie, ale ja na aparat raczej się nie zdecyduje już...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie musiałam nosić aparatu, ale nigdy nie czułam do niego negatywnych emocji, wręcz przeciwnie - zazdrościłam go koleżankom ;)

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger