08:00

5. Tydzień z książką dla dzieci. A. Suess "Moja wielka księga. Gospodarstwa wiejskie".

Niejednokrotnie wspominałam Wam, że moje dzieci od dłuższego już czasu fascynują się rolnictwe. Sieją, koszą, orają i co tam jeszcze w polu się robi. Wszystkie pojazdy, nawet betoniarka są „zamienione” w jakiś sprzęt rolniczy.
Zamówiona w Empiku książka Anne Suess „Moja wielka księga. Gospodarstwa wiejskie” okazała się świetnym prezentem dla chłopców. Zwłaszcza dla Filipka.

Książeczka zawiera opowieści ze wsi, opowiedziane przez zwierzątka: baranka Maksa, konika Łatka, króliczka Kicusia, sarenki Tinki, kaczuszki Balbiny, kotki Pusi oraz pieska Pikusia.

W opowieści wplątana są wiejskie zwyczaje, oraz kalendarz „rolniczy”. Dziecko dowiaduje się, kiedy jest czas na koszenie, oranie, zbieranie.

Poznaje wiejskie zwierzęta oraz ich rolę w gospodarstwie.

Książeczka napisana jest językiem zrozumiałym dla dzieci. Przybliża wiejskie procesy, zaś piękne, niemal realistyczne ilustracje dodają uroku oraz działają na wyobraźnie dziecka, które nie tylko słyszy, co się dzieje, ale i widzi. Twarda, kolorowa oprawa z obwolutą wydana w twardej, kolorowej oprawie z obwolutą. Kartki są z błyszczącego papieru. Ekologicznego. Numeracja stron jest zapełniona kolorem oraz oznaczona rysunkiem zwierzaczka, które jest bohaterem danej części.

Mój mąż zwykł mawiać, ze jeszcze trochę i krowę i konia będzie można obejrzeć w encyklopedii, bądź w filmie „Sami swoi”. Zatem ja już zaopatrzyłam chłopców w odpowiednią wiedzę. Warto wiedzieć, jak wygląda życie na wsi, w gospodarstwie rolniczym. A później tą wiedzę przenosić na zabawę!

Specyfikacja wydania:
Tytuł: Moja wielka księga. Gospodarstwa wiejskie
Autor: Suess Anne
Wydawca: Schwager Und Steinlein
Data premiery: 2013-11-26
Język wydania: german
Język oryginału: angielski
Ilość stron: 156
Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Forma: książka
Wymiary produktu (mm): 25 x 255 x 208
Indeks: 14042751


Do kupienia m.in. w Empiku- 16.99 zł


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

3 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger