21:18

4 Tydzień książki dla dzieci. B. Hartman "Świąteczne opowieści".


Nie bez powodu tą książeczkę zostawiłam na sam koniec...
W poniedziałek pożegnamy okres świąteczny. Nieliczne już lampki na posesjach zgasną, by za rok w grudniu rozbłysnąć na nowo.
„Świąteczne opowieści”Boba Hartmana to zbiór tradycyjnych historii świątecznych z całego świata. Wszystko to okraszone pięknymi ilustracjami Susie Poole.Wydana przez Wydawnictwo ZYSK i S-KA.

Oprawiona w twardą oprawę z obwolutą zilustrowaną w świątecznym tonie.
Książka składa się z trzech części:
  • Opowieści o Bożym Narodzeniu w Piśmie Świętym;
  • Opowieści o świątecznych tradycjach;
  • Świątecznych opowiadań i legend.
W święta przy blasku choinki, piękne są chwilę gdy siadamy wszyscy razem i zaczytujemy się w bożonarodzeniowe opowieści. 

Dotąd, jeszcze za czasów „panieńskich” zaczytywałam się w „Opowieść wigilijną Dickensa”, która wprowadzała mnie w klimat świąt. Teraz, całą moją rodzinę w ten klimat wprawić mogą „Świąteczne opowieści”. 

Opowieści napisane są w stylem zrozumiałym dla dzieci, wprawiając je w zaciekawienie. Dzięki niej poznają tradycje, znaczenia niektórych symboli.
Opowieści przywędrowały z różnych krajów- Rosji, Włoch czy Francji.
Ktoś powie, że to już nieaktualna książka. Że święta minęły. Nic bardziej mylnego. Wbrew pozorom książeczka ta może być aktualna nie tylko w Boże Narodzenie, gdyż tradycje powinniśmy pielęgnować przez 365 dni w roku. A czasem nawet 366 :)


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger