11:03

Pstryk... i nie masz nic...

Życie jest nieprzewidywalne. Jednego dnia masz wszystko, by następnego zostać z niczym... Połykając gorzkie łzy patrzysz na zgliszcza... zgliszcza domu, którego już nie masz.
W tych zgliszczach są szczątki wszystkiego, co gromadziłaś. Nie masz pieniędzy, ubrań, sprzętu. Spłonęła nawet laurka, którą wykonał dla Ciebie na kilka lat Twój synek na dzień mamy... Schowałaś ją na pamiątkę, tak jak jeszcze wiele innych rzeczy... Teraz już tego nie ma... Ktoś otula Cię kocem. Patrzysz na szczątki domu, ściskając za rękę przerażone dziecko. Jak przez mgłę słyszysz czyjeś łkanie...
Co teraz??

Nigdy nie możemy być stuprocentowo pewni wszystkiego. Czasem jedna chwila, zniszczy Twój cały świat, który zburzy się jak domek z kart.
Jak żyć ze świadomością, że nie masz nic, nie masz gdzie wracać...

Jednak są ludzie. Dobrzy ludzie, którzy w takich chwilach wyciągną do ciebie rękę. Pomogą.

Kilka dni temu w moich okolicach spłonął dom, zostawiając rodzinę bez niczego. Wyrwani ze snu ratowali siebie, nie dobytek! Przygarnęła ich rodzina, jednak to nie to samo... Już następnego dnia po tragedii na pogorzelisku pojawili się sąsiedzi, by uporządkować to miejsce. Pojawiły się też władze Gminy oraz pracownicy GOPS'u. Rodzina otrzymała pomoc materialną, podstawiono też kontenery. Mieszkańcy zorganizowali się też w celu kontynuacji budowy rozpoczętej wcześniej budowy domu. Jeśli tylko będą materiały- będą pracować. Na portalach społecznościowych podane są numery konta, gdzie można wpłacać pieniążki w celu pomocy pokrzywdzonej przez los rodzinie. Każda złotówka się liczy.
Pytani o to, czego potrzebują, przyznają, że najbardziej potrzebne są materiały budowlane, tak, by wykończyć chociaż jeden pokój.
W tragedii okazało się, że rodzinę otacza wielu dobrych ludzi, którzy bezinteresownie pomagają!
Gazeta Jarosławska

I ja Was proszę o pomoc! Wiem, że czyta mnie wiele osób, może jacyś właściciele firm budowlanych? Wykończeniowych? Może ufundowalibyście część materiałów budowlanych?
Może Ty, mamo na wychowawczym wpłacisz choć złotówkę na podane niżej konto?
Każda pomoc się liczy, nawet najdrobniejszy nasz gest spowoduje w tych ludziach siły do walki, bo tych sił trzeba im bardzo wiele!
Z góry Wam dziękuję. I pamiętajcie... Dobro powraca!

Dane pod które można kierować wpłaty:
Wysocki Józef (Kazimierz)
Szówsko
ul. Kasztanowa
Bank Spółdzielczy w Wiązownicy
Nr konta: 65 9096 1014 3002 1402 1034 0001
Nr tel. 790- 383- 504

Urząd Gminy wraz z Gminnych Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wiązownicy uruchuchomiły też specjalny numer konta, na które można kierować pomoc:
61 9096 101430 021402 3273 0001.

Mam prośbę- kto może niech udostępni ten post dalej...

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. wspaniały i niezwykły gest. Taka bezinteresowna pomoc jest dzisiaj na wagę złota. Strasznie mi szkoda tych ludzi, ale musza mieć siły, zeby odbudować wszystko od nowa.

  Pozdrawiam i życze powodzenia!
  firmy budowlane Wrocław

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger