12:04

2. tydzień z książką dla dziieci. J. Tomaszewska, W. Kołyszko- "O! Jajo!" oraz "Domnoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy".Dziś wyjątkowo w ramach jednego postu opowiem Wam o dwóch książeczkach. Powód dość prosty- mają tych samych autorów oraz są cieniutkie.
„O! jajo!” oraz „Domnoś, odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy” autorstwa Jovanki Tomaszewskiej i Wojciecha Kołyszko to warte uwagi książałki. 
„O! Jajo! Bajka i nie bajka o przeróżnych jajkach” to opowieść o jajkach. O tyle ciekawa, że wyjaśnia dzieciakom, skąd się burą jajka, jak są zbudowane czy nawet jak się je nazywa w innych krajach. Pozycja ta może być też używana jako zachęta do spożywania jajek, które są jakże ważne w diecie dziecka. Przecież nawet dziecko musi wiedzieć, co je.
Książeczka jest oryginalnego kształtu- prostokąta, zaokrąglonego na krawędzi, jak jajko. Okraszona jest świetnymi ilustracjami. Dodatkowo gratką dla mamuś są przepisy na dania jajeczne- np. Herbaciane Jaja marmurkowe.
Akcja kręci się podróży w czasie pewnego jaja. W jego przygody wplątane są istotne informacje, o których pisałam kilka wersów wcześniej. Jajo próbuje znaleźć swoje korzenie. Podczas swych przygód spotyka ptaki i ssaki, które znoszą jajka. Jednak nikt nie jest do niego podobny.
Czy znajdzie to, czego szuka? Jaki jest koniec opowieści? A może koniec jest jednocześnie początkiem? Odpowiedź znajdziecie w książeczce.
Specyfikacja wydania:
Tytuł: O! Jajo! Bajka i nie bajka o przeróżnych jajkach
Autor: Tomaszewska Jovanka, Kołyszko Wojciech
Wydawca: dbajki.pl
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-03-18
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Ilość stron: 32
Redakcja: Dobosz Marzena
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Indeks: 12810765
Książka do kupienia w empiku

Czy wiecie, że istnieje taki ktoś jak Chmurian? Albo Krzakozaurus? Albo Murdziur i Dziurmur?
Nie wiecie? To już się dowiedzieliście. O tych i innych dziwolągach informacje znajdziemy w książeczce „Domnoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy”. To malutka książeczka, okraszona pięknymi ilustracjami owych dziwolągów. Każdy z nich dostał odrębny rozdział. Jednak nie są to straszne potworki, to stworki, bawiące się z dziećmi, pomagające im.

Milutkie i przyjemne, choć dziwnie się nazywają i dziwnie wyglądają.
Książka to także przyjemna lektura dla nas, rodziców. Dzięki niej dowiadujemy się, co siedzi w dziecięcej główce. Z kolei dzieci mają szansę przekonać się i poczuć, że ich problemy oraz przeżycia są ważne i rozumiane przez innych. Jednym z celów tej książki jest dowartościowanie dziecięcego sposobu postrzegania świata.
Książeczka warta uwagi!
Specyfikacja wydania:
Autor: Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko
Forma wydania: Książka, 22,5 cm x 21 cm, 32 strony
Ilustracje: Wojciech Kołyszko
Wydawnictwo: DoDo4Story
Do kupienia na stronie Dodo4story

Uwaga! Kupując książeczki wspomagamy Instytut Matki i Dziecka.

http://dodo4story.com/

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

3 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger