11:26

Tydzień z książką dla dzieci. L. Zaciura "Franek i duch drzewa".


"To nie to- chopiec pokręcił głową.- Coś jest w parku... coś innego.... Niewidzialnego."
Franek, bohater powieści Lecha Zaciury "Franek i duch drzewa" ma złe przeczucia., Czuje, że stanie się coś złego.

Mija rok, odkąd Franek spotkał szpaka Huberta i odkrył magiczne przejście do ogrodu ("Czarodziejskie przygody Franka"). Teraz chłopcie musi się zmierzyć z tajemniczym niewidzialnym.
Niewidzialnym. któy sprawił, że piękny ogród otaczający jego dom- wymarł!
Rośliny i kwiat zwiędły, zwierzęta się wyprowadziły. Chłopiec musi uratować ogród i przywrócić jegop piękno. Musi się też dowedzieć, komu zależy by pozbawić to miejsce uroku. Razem ze swoimi przyjaciółmi rozpoczynają poszukiwania... co dzieci odkryją? Czego się dowiedzą? Czy wskrzeszą piękny ogród?
Ja wiem! Wy się też możecie dowiedzieć. Tajemnice te odkryją przed Wami karty powieści Lecha Zaciury "Franek i duch drzewa".,
Książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wydana z estetyką, w grubej oprawie z obwolutą. Duże litery dają nam komfort czytania a piękne szkice w wykonaniu Alicji Rybickiej dodają uroku i tajemniczości.


Książka podzielona jest na rozdziały i napisana przystępnym językiem, z nutką niepewności, która sprawiała, że ciągnęło nas do czytania. Świetna dla dzieci, nawet w wieku moich diablątek. Uczy je zasad przyjaźni i tego, że pozory często mogą nas mylić.
Książeczka wydana została przez Wydawnictwo Skrzat. "Franek i duch drzewa" to druga częśc przygód naszego bohatera. W pierwszej części- "Czarodziejskie przygody Franka" opisany jest piękny świat dzieciństwa. gdzie madia dobroci tworzy przyjemną aurę.
Warto zapoznać się z tymi książeczkami!
http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=start

Specyfikacja wydania:
ISBN: 978-83-7437-523-8
Format: 240x165 mm
Objętość: 200 str.
Oprawa: twarda
Pierwsze wydanie: 2011
Cena: 19,12 zł (KUP)

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

2 komentarze:

  1. Osobiście uwielbiam książki z czarno-białym szkicem,ale jeśli chodzi o ksiązki dla dzieciaków to jednak kolorowe ilustracje bardziej mnie przekonują :)

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger