12:57

Czym jest kamień nazębny?


Kamień nazębny to złogi mineralne, które tworzą się na powierzchni zębów i pod dziąsłami. Powstają one w wyniku mineralizacji płytki bakteryjnej. Osad nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych jamy ustnej. W tym artykule omówimy, czym jest kamień nazębny oraz jakie zagrożenia niesie ze sobą jego obecność.

Kamień nazębny, czyli?

Kamień nazębny to twardy złóg mineralny, który tworzy się na powierzchni zębów. Powstaje on w wyniku mineralizacji płytki bakteryjnej. Tworzą ją bakterie, które znajdują się w jamie ustnej i żywią się resztkami pokarmowymi. Jeśli nie zostanie ona usunięta, zaczyna twardnieć, tworząc kamień nazębny. Taki osad jest zazwyczaj widoczny jako żółtawe lub brązowe osadzenie na powierzchni zębów.

Zagrożenia związane z kamieniem nazębnym

Kamień nazębny jest nie tylko nieestetyczny, ale również stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej. Zwiększa ryzyko wystąpienia chorób przyzębia, takich jak zapalenie dziąseł czy paradontoza. Kamień nazębny może również powodować nieświeży oddech oraz zmniejszać skuteczność szczotkowania zębów.

Jeśli nie zostanie usunięty, może prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak próchnica, uszkodzenie szkliwa czy utrata zębów. Dlatego tak ważne jest regularne usuwanie kamienia nazębnego oraz wizyty u dentysty, który pomoże w zapobieganiu poważnym chorobom jamy ustnej czy wprowadzi odpowiednie leczenie stomatologiczne.

Usuwanie kamienia nazębnego

Usuwanie kamienia nazębnego powinno być wykonywane przez profesjonalistów, czyli przez stomatologa lub higienistkę stomatologiczną. Najskuteczniejszą metodą jest tzw. skaling, czyli mechaniczne usunięcie złogów przy użyciu specjalnych narzędzi. Proces ten jest bezbolesny, a po jego zakończeniu zęby są dokładnie oczyszczone.

AllSmiles Dental - profesjonalne leczenie stomatologiczne

Jeśli zmagasz profesjonalnej pomocy w usuwaniu kamienia nazębnego oraz w profilaktyce chorób jamy ustnej, warto skorzystać z usług firmy AllSmiles Dental. Jest to gabinet stomatologiczny, który oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne, w tym usuwanie kamienia nazębnego oraz leczenie chorób przyzębia. Zespół doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy stomatologów oraz higienistek stomatologicznych zadba o Twoje zdrowie jamy ustnej oraz piękny i zdrowy uśmiech. Więcej informacji na temat oferty stomatologicznej firmy AllSmiles Dental znajdziesz na stronie. 

Kamień nazębny to poważne zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej, dlatego tak ważne jest regularne usuwanie go oraz dbanie o higienę jamy ustnej. Zabieg powinien być wykonywany przez profesjonalistów, takich jak stomatolog lub higienistka stomatologiczna. Warto również regularnie odwiedzać dentystę w celu zapobiegania poważniejszym chorobom jamy ustnej. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy stomatologicznej, warto skorzystać z usług firmy AllSmiles Dental. Doświadczony zespół stomatologów i higienistek stomatologicznych zadba o Twoje zdrowie jamy ustnej oraz piękny i zdrowy uśmiech. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger