13:34

Jak i kiedy przygotować pokój dla noworodka?Kompletowanie wyprawki dla noworodka to nie jedyne zadanie, jakie czeka przyszłych rodziców. Dla dziecka należy przygotować także jego pokój lub własny kąt w sypialni rodziców. Kiedy jest najlepsza pora na meblowanie przestrzeni dla malucha? O czym pamiętać podczas wyboru elementów wystroju do pokoju dla noworodka? Podpowiadamy!

Pokój dla noworodka – kiedy przygotować?

Nie ma odgórnych wytycznych co do momentu urządzania pokoju dla noworodka. Zwyczajowo przyjmuje się jednak, że najlepszy moment następuje między 4 a 5 miesiącem ciąży. Dlaczego? Na tym etapie ciąży mija ryzyko poronienia, a oczekująca dziecka mama ma więcej energii niż na początku. Przygotowania pokoju dla noworodka nie należy jednak odkładać na ostatnie dni przed rozwiązaniem. W sytuacji, gdyby doszło do przedwczesnego porodu, nic nie będzie gotowe na przyjęcie w domu nowego członka rodziny.

Kiedy przeprowadzić malowanie pokoju noworodka?

Urządzanie pokoju dla noworodka obejmuje zazwyczaj zmianę aranżacji wnętrza. Niezależnie od tego, czy dziecko ma mieć swój własny pokój, czy będzie dzielić początkowo przestrzeń z rodzicami, warto odświeżyć ściany. Do malowania polecamy farby ekologiczne, wodorozcieńczalne, niewydzielające szkodliwych substancji – najlepiej z certyfikatami czy oznaczeniami (np. PTA) i do tego zmywalne. Malowanie najlepiej przeprowadzić co najmniej na kilka tygodni przed porodem, aby dobrze wywietrzyć pokój.

Łóżeczko dla dziecka – jakie wybrać?

Gdy pokój dziecka lub sypialnia rodziców są już odświeżone i wykończone zgodnie z wizją rodziców, pora na meblowanie. Najważniejszy element pokoju noworodka to łóżeczko dziecięce. Powinno ono być dostosowane do wieku malucha. Sprawdzi się więc łóżeczko dla dziecka małego – ze szczebelkami, regulowaną wysokością materaca, wykonane z naturalnego drewna i pomalowane certyfikowanymi farbami. Gdy dysponuje się małą powierzchnią pokoju, warto wybrać model z szufladą pod spodem. Łóżeczko dla dziecka wstawione do sypialni rodziców powinno stylem nawiązywać do designu pozostałych mebli w pomieszczeniu.

Nie tylko łóżeczko dziecięce – pozostałe wyposażenie

Łóżeczko dziecięce, chociaż stanowi najważniejszy element wyposażenia pokoju noworodka, nie wystarczy. Komfort codziennego funkcjonowania w rodzinie o zwiększonym składzie zapewnią także takie elementy jak przewijak czy stojak na wanienkę do kąpieli. Ważne, aby mieć także miejsce na przechowywanie ubrań noworodka i akcesoriów do jego pielęgnacji. Idealnie w takiej roli sprawdzą się nie tylko komody, ale wspominana wcześniej obszerna, wygodna w użytkowaniu szuflada pod łóżeczkiem dla dziecka.

Jaki materac do łóżeczka dla dziecka?

Łóżeczko dziecięce ma być nie tylko ładne czy designerskie, ale przede wszystkim bezpieczne i wygodne zarówno dla maluszka, jak i jego rodziców. Opiekunowie docenią więc szufladę pod łóżeczkiem dla dziecka i regulowaną wysokość materaca. Maluch będzie wdzięczny natomiast za wygodny, oddychający materac. Kupując łóżeczko dla dziecka, warto zwrócić więc uwagę na jakość wykonania, typ miękkości i użyte materiały do produkcji materaca niemowlęcego. Polecamy zwłaszcza najwygodniejsze, dopasowujące się do ciała dziecka materace lateksowe, lateksowe z matą kokosową lub łączące lateks i visco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger