12:47

5 akcesoriów, które ułatwią życie świeżo upieczonej mamiePierwsze miesiące z dzieckiem w domu mogą stać się jeszcze piękniejsze i mniej stresujące, jeśli przygotujesz się do tego odpowiednio. Oto akcesoria, które z pewnością przydadzą się świeżo upieczonej mamie.

Chusta do noszenia dziecka

Wystarczy tylko kilka minut chustowania i z całą pewnością stwierdzisz, że to jedno z najprzyjemniejszych uczuć na świecie. Dzięki niej możesz przez cały czas rozkoszować się bliskością dziecka i mieć stały kontakt z jego ciepłym ciałkiem. Z drugiej strony, masz wolne ręce, więc przez cały czas możesz zajmować się swoimi sprawami. To rozwiązanie szczególnie polecane w przypadku High Need Baby, czyli maluchów wymagających stałej uwagi ze strony rodzica.

Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia to akcesorium niemowlęce o wszechstronnym zastosowaniu. W czasie ciąży umożliwi Ci komfortowe ułożenie się do snu, gdy brzuch już wdaje się we znaki i nie potrafisz znaleźć sobie miejsca w łóżku. Po tym, jak maluszek pojawi się już na świecie, ułatwi podtrzymywanie go w odpowiedniej pozycji podczas karmienia i odciąży Twój kręgosłup, gdy przybierze na wadze i będzie to stanowiło wyzwanie. A i później skorzystasz z niej wiele razy, gdy zapragniesz dodatkowej wygody podczas drzemki.

Laktator

Twoje ciało jest idealnie zsynchronizowane z potrzebami niemowlęcia i dostosowuje tempo laktacji do pór karmienia dziecka. Czasem możesz jednak nie być w stanie nakarmić go zgodnie z codziennym harmonogramem albo chcieć wyjść z domu bez dziecka. W takim przypadku laktator okaże się nieoceniony. Wystarczy tylko ściągnąć mleko i wszystko pójdzie jak z płatka.

Laktator może też pomóc mamie, która ma problemy z laktacją albo chce ją utrzymać, choć dziecko nie jest w stanie samodzielnie pić pokarmu, np. w przypadku wcześniaka, który spędza pierwsze dni życia w inkubatorze. Równomierne zasysanie pobudza produkcję pokarmu, bo imituje naturalny proces ssania piersi przez niemowlę.

Leżaczek-bujaczek

Dzieci uwielbiają obserwować świat z perspektywy ramion rodzica. Niestety, trzymanie ich przez cały czas na rękach może stanowić wyzwanie, zwłaszcza po pierwszym roku życia, gdy już trochę ważą. Leżaczek-bujaczek będzie więc prawdziwym wybawieniem.

Można go stosować od pierwszych dni życia i takie maluszki docenią go za delikatne kołysanie, które będzie przypominać dni spędzone w bezpiecznym otoczeniu brzucha mamy. Starszaki (do ok. 2. roku życia) będą mogły z kolei wygodnie wypoczywać i obserwować rodzica krzątającego się po pokoju i zajmującego własnymi obowiązkami.

Termofor w formie przytulanki

Szacuje się, że niemal połowę niemowląt dotyka kolka, która jest wyczerpująca tak dla dziecka, jak dla rodzica. Choć sposobów na walkę z nią jest wiele, to jednym z najskuteczniejszych jest rozgrzewanie napiętego, bolącego brzuszka termoforem – koniecznie takim przystosowanym do stosowania w przypadku małych dzieci.

Termofor przypominający miękkiego pluszaka spełni dwie role. Po pierwsze, pozwoli delikatnie ogrzać niemowlę. Po drugie, zwróci na siebie jego uwagę. Uwierz nam, że dziecko wręcz nie będzie chciało się z nim rozstać i bardzo możliwe, że urocza przytulanka stanie się jego ulubioną maskotką do zasypiania na lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger