15:55

Na jakie okoliczności przydadzą się zaproszeniaWspółcześnie zaproszenia to wymowna forma wypowiedzi skierowana do konkretnej osoby i informująca ją o określonej uroczystości, jej miejscu, dacie oraz godzinie. Zaproszenie powinno charakteryzować się czytelnością, przejrzystym przekazem informacji oraz elegancką, oryginalną stylistyką. Obecnie zaproszenia zostają wręczane podczas wielu okazji. Poniżej prezentujemy listę uroczystości okolicznościowych, na które dostarczenie zaproszeń okaże się niezbędne. Można je wysłać pocztą tradycyjną lub wręczyć osobiście.

1. Chrzest Święty

Niezbędnym elementem organizacji Chrztu Świętego dziecka okazuje się dostarczenie najbliższym zaproszeń. Ważne, aby ich estetyka nawiązywała do duchowego wymiaru uroczystości i została wykonana ze szczególną dbałością o detale.

2. Roczek dziecka

Pierwsze urodziny maleństwa to bez wątpienia piękna okazja do tego, aby wspólnie z rodziną świętować ten wyjątkowy dzień. Zaproszenia na roczek dziecka warto wybrać w wesołej, kolorowej stylistyce nawiązującej do klimatu uroczystości, ponieważ to pociecha będzie tu w centrum uwagi.

3. Pierwsza Komunia Święta

Przyjęcie przez dziecko po raz pierwszy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszej Hostii do swojego serca to niezwykła okazja do współtowarzyszenia mu w tym szczególnym dniu. Dlatego zaproszenia okolicznościowe dla krewnych informujące o uroczystości w kościele oraz przyjęciu w restauracji lub w domu okazują się tu niezbędne.

4. Przyjęcie sakramentu bierzmowania

Współcześnie coraz częściej zaprasza się gości na uroczystość z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dla osób wierzących to ważne wydarzenie będące również okazją do spotkania się w gronie najbliższych i uczczenia przejścia kolejnego etapu na drodze rozwoju duchowego młodego człowieka. Zaproszenia na bierzmowanie powinny cechować się czytelną i prostą stylistyką, nawiązując do religijnego charakteru uroczystości.

5. Osiemnaste urodziny

Powiadomienie krewnych i przyjaciół ze szkoły o osiemnastych urodzinach nie byłyby możliwe bez dostarczenia im zaproszeń. Współcześnie osiemnastki organizuje się w lokalach gastronomicznych, a o ich miejscu, dacie i godzinie rozpoczęcia należy powiadomić gości znacznie wcześniej, aby mogli zarezerwować sobie ten termin, a także potwierdzić przybycie.

6. Ślub

Uroczystość zaślubin to szczególne wydarzenie w życiu dwojga ludzi. Dlatego wysłanie zaproszeń na kilka miesięcy wcześniej pocztą tradycyjną lub osobiste wręczenie gościom weselnym okazuje się koniecznością. Tu nie sprawdzą się SMS-y, e-maile i telefoniczne zawiadomienia.

Jeśli para młoda planuje zaprosić daną osobę na ślub w kościele i na wesele, powinna dostarczyć zaproszenie. Natomiast w sytuacji, gdy narzeczeni chcą kogoś powiadomić o zaślubinach w kościele, ale nie zapraszają jej na zabawę weselną, wówczas należy wysłać zawiadomienie na ślub. W tym celu dostępne są specjalne kartki zawierające odpowiedni napis, m.in.: „Zawiadomienie ślubne”.

7. Jubileusz

To okrągła rocznica ważnego wydarzenia w życiu jubilata lub jubilatów, np. w przypadku 25 lub 50-lecia małżeństwa. Jubileusz to okazja do wspólnego świętowania w gronie krewnych i przyjaciół, dlatego wysłanie im zaproszeń okazuje się niezwykle pomocne. Po pierwsze zostaną w sposób wymowny oraz oficjalny poinformowani o uroczystości. Po drugie otrzymując tego typu zaproszenie, poczują się ważni i docenieni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger