16:55

Poduszka dla noworodkaPoduszki dla niemowlaków - jak wybrać najlepszą?

Bardzo często rodzice zastanawiają się, czy kupować dla niemowlaka kształtującą główkę poduszkę. Czy to w ogóle jest potrzebne? Naszym zdaniem jak najbardziej dziecko potrzebuje poduszki. Warto kupić produkt najwyższej jakości.

poduszki-do-karmienia


Jak powinna zostać dobrana poduszka dla niemowlaka?

Maluszek potrzebuje wygodnej poduszki, która zagwarantuje mu komfortowy sen. Wybierając poduszki dla niemowlaków przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość materiału, z jakiego zostały wykonane. Najważniejsze, aby były to tkaniny spełniające standardy Oeko-Tex 100. Takie materiały nie wywołują podrażnień ani reakcji alergicznych. Musisz pamiętać, że skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i podatna na różnego typu alergie. Płaskie poduszki są jednak zawsze wykonywane z bezpiecznych tkanin, dlatego są wręcz stworzone dla małych dzieci.

Jeżeli ułożysz dziecko na płaskiej poduszce, nie dojdzie do spłaszczenia główki. Przecież maluszek brany jest przez Ciebie na ręce, zmienia pozycje, rozgląda się. Jest więc wiele zalet stosowania poduszek i na pewno warto o nich pamiętać. Jedną z najważniejszych jest przede wszystkim komfort, jaki zapewniasz dziecku w trakcie odpoczynku. To w zasadzie najważniejsze.

poduszki-dla-niemowlakow


Czy istnieje poduszka kształtująca główkę dziecka?

Są to tzw. poduszki z dziurką, które po przejściu odpowiednich testów zapewniają bezpieczne ułożenie. Poduszka niemowlaka kształtująca główkę jest oczywiście całkowicie bezpieczna, ma atrakcyjne wymiary, a model, który spełni Twoje oczekiwania możesz znaleźć w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach.

Wygodna poduszka do karmienia - coś dla mamy karmiącej piersią i nie tylko

Karmienie dziecka to piękny czas, ale też wiąże się z przyjmowaniem bardzo niewygodnej, obciążającej kręgosłup pozycji. Możesz zmniejszyć swój dyskomfort, gdy postawisz na poduszki do karmienia, na których możesz ułożyć swoje dziecko. Przyjmowana jest wtedy również bardzo wygodna pozycja dla niemowląt, dlatego każdy na tym zyskuje.

Poduszka ortopedyczna dla najmłodszych dzieci

Dzieci chorują od pierwszych chwil życia. Niestety tak się zdarza. Gdy główka dziecka znajduje się w niewłaściwym ułożeniu niektóre dolegliwości związane z ruchem mogą się pogłębiać. Stawiając na poduszkę ortopedyczną część dyskomfortu możesz zniwelować. Małe dziecko poczuje ulgę, zacznie rozwija się znacznie lepiej. Obecność poduszki ortopedycznej w łóżeczku dziecka jest często po prostu konieczna, dlatego bez dwóch zdań warto na nią stawiać, jeżeli tylko jest dobrej jakości.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger