16:46

Jakie są dostępne rodzaje klocków z serii Lego Ninjago?Lego Ninjago to jedna z nowszych serii duńskiego producenta słynnych klocków, który wypuścił ją na rynek w 2011 roku, równolegle z serialem animowanym o tym samym tytule. Przygody mistrzów spinjitzu i nowe zestawy klocków natychmiast stały się hitem, zyskując grono wiernych fanów zwłaszcza wśród chłopców w wieku od 7 do 10 lat. Poznajmy bliżej serię Lego Ninjago.

Co warto wiedzieć o Lego Ninjago?

Seria Ninjago jest ściśle związana z historią inspirowaną kulturą Japonii, która stanowi tło animacji. Jej bohaterami są dzielni wojownicy ninja Kai, Jay, Cole i Zane żyjący w świecie Ninjago stworzonym przez pierwszego mistrza spinjitzu, czyli oryginalnej sztuki walki stanowiącej połączenie umiejętności technicznych i magicznej mocy wirowania. Nie mogło zabraknąć również czarnego charakteru – w tej roli pojawia się Lord Garmadon stojący na czele sił ciemności – oraz wyjątkowych broni stanowiących przedmiot pożądania. Choć fabuła jest dość złożona, młodzi fani Lego Ninjago doskonale się w niej orientują i z ogromnym zainteresowaniem śledzą przygody drużyny mistrzów spinjitzu.

Zestawy klocków Lego Ninjago

Klocki z serii Lego Ninjago bezpośrednio nawiązują do postaci, miejsc i wydarzeń z serialu, pozwalając dzieciom odtworzyć znany z animacji świat w zaciszu własnego pokoju, odgrywać scenki i przygody bohaterów, a także wymyślać zupełnie nowe scenariusze. Charakterystyczne elementy pojawiające się w zestawach Lego Ninjago to między innymi:

  • figurki bohaterów animacji: wojowników ninja, Mistrza Wu, księcia Kaalmara, strażników głębin, Wu Boty, potwory i wiele innych;
  • złote bronie spinjitzu;
  • smoki;
  • mechy;
  • pojazdy: samochody, motocykle, łodzie podwodne, okręty i inne;
  • świątynie;
  • akcesoria związane z walką i szkoleniem wojowników ninja.

Zestawy Lego Ninjago to prawdziwa gratka dla młodych fanów serialu – zawierają niemal wszystkie elementy, jakie dzieci poznają, oglądając animację. Dzięki możliwości łączenia różnych zestawów i ciągłego rozbudowywania świata Ninjago zabawa nigdy się nie nudzi, a jeśli chodzi o wymyślanie przygód wojowników, wyobraźnia dzieci nie zna granic. Nic dziwnego, że seria Lego Ninjago okazała się strzałem w dziesiątkę. To obecnie jedne z najchętniej kupowanych klocków Lego – mówi nam pracownik hurtowni z zabawkami Kraina Zabawy w Puszczykowie koło Poznania.

Dlaczego warto kupować dzieciom klocki Lego?

Zabawa klockami Lego to nie tylko fantastyczna rozrywka, ale i okazja do zdobywania i ćwiczenia wielu cennych umiejętności. Tworzenie konstrukcji, a następnie wymyślanie scenariuszy i odgrywanie ról doskonale rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia. Ponadto uczy cierpliwości i pozwala ćwiczyć motorykę małą. Zestaw klocków odpowiadający zainteresowaniem dziecka to gwarancja długich godzin zajmującej zabawy, zarówno samodzielnej, jak i wspólnie z kolegami czy rodzeństwem. To również świetny sposób na odciągnięcie dzieci od ekranów – zamiast kolejny raz oglądać przygody Mistrzów Spinjitzu mogą same nadawać ton, kreując przygody ulubionych bohaterów według własnego pomysłu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger