21:13

Smart casual do biura – poznaj propozycje!Smart casual to jeden z najpopularniejszych stylów – zarówno męskich, jak i damskich – który zawładnął światem mody. To jednoczesne podporządkowanie się dress code’owi i złamanie go za pomocą sportowych, luźnych elementów. Te sprytne połączenia są uwielbiane przez pracowników biurowych, ale też eleganckie kobiety, które pragną odrobiny odmiany.

Jak tworzyć stylizacje w stylu smart casual?

Czym charakteryzuje się smart casual? To połączenie typowo biurowej elegancji z luźnymi elementami sportowymi. W smart casual dominuje prostota i wygoda. Dlatego możesz zapomnieć o niewygodnych szpilkach czy kostiumach, które dawno już wyszły z mody. Teraz marynarkę możesz spokojnie połączyć z kulotami i butami na niewielkim słupku. Pamiętaj, że jeśli zależy ci na efekcie smart casual, nie musisz bardzo głowić się nad stylizacją. Wystarczy jeden element, który zmieni formalny ton twojego ubioru na trochę luźniejszy, bardziej swobodny, a jednak nadal wyjątkowo elegancki. Najprostszym sposobem na stworzenie look’u smart casual, jest dodanie sportowych butów do outfitu. Jednak to nie wszystko, co możesz zrobić. Oto nasze propozycje.

Smart casual ze spodniami

W stylu smart casual królują spodnie. Cygaretki damskie idealnie się tu sprawdzą, bo są wygodne, a jednocześnie eleganckie. Możesz postawić na jednokolorowe spodnie, bądź też na ciekawy print. Wtedy jednak musisz uważać z doborem góry – nie powinna ona być zbyt kolorowa. Idealnym wyborem będą też cygaretki w kratę – luźne, a jednak stylowe. Góra powinna być wygodna i swobodna – jak oversizeowy golf wpuszczony w spodnie czy też t-shirt. Do tego możesz dodać marynarkę i buty na koturnie.

Smart casual ze spódnicą

Tu zasada będzie podobna – elegancka spódnica, na przykład ołówkowa, a do tego luźna koszula czy szeroki top. Pamiętaj, by nie przesadzić z kolorystyką. Tutaj powinny królować stonowane barwy. Nadal celujesz przecież w styl biurowy.

Smart casual to świetne rozwiązanie dla kobiet, które chcą czegoś więcej, niż nudna elegancja. Jeśli szukasz inspiracji, nie jesteś pewna w jaki sposób łączyć ze sobą ubrania luźne i biurowe, koniecznie zajrzyj na Bialcon.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger