11:42

Komu pasuje spódnica midi?

Spódnica midi jest jednym z obowiązkowych elementów damskiej garderoby. Jej historia sięga lat 40. XX wieku, a popularność zyskała dzięki znanemu na całym świecie Christianowi Diorowi. Dla kogo spódnica tego tego typu będzie najlepszym wyborem oraz jak łączyć ją w zjawiskowe stylizacje?

Spódnice midi - odrobina historii

Tak jak już wspomniano, spódnice midi zyskały popularność w okolicach lat 40. XX wieku. To właśnie wtedy Christian Dior zaczął ich używać w swoich stylizacjach. Najpopularniejszym zestawem był dopasowany żakiet w połączeniu ze spódnicą (najczęściej rozkloszowaną) do łydki. Tego typu stylizacje przypodobały sobie największe ikony ze świata gwiazd takie jak Brigitte Bardot czy Marylin Monroe. Bez wątpienia można stwierdzić, że spódnice midi nigdy nie wychodzą z mody. Obecnie w sklepach bardzo często można znaleźć bardzo ciekawe wykonania z lekkiej wiskozy czy kilku różnych warstw tiulu.

Jak wygląda spódnica midi?

Spódnice damskie typu midi najczęściej kojarzone są z rozkloszowanym dołem i dopasowaną talią. Ich długość powinna sięgać do okolic łydek. Nie jest to jednak zasada, ponieważ rozmiar midi odnosi się tak naprawdę jedynie do długości, tak samo jak w przypadku spódnic mini czy maxi. Te pierwsze sięgają do około połowy uda, spódnice midi powinny być do okolic łydek, a maxi do kostek. Rozmiary te są oczywiście przybliżone i nic nie stoi na przeszkodzie żeby spódnica midi sięgała do połowy łydki lub kończyła się przed kolanem. W ostateczności liczy się końcowy wygląd stylizacji. Co do materiałów to istnieje tutaj pełna dowolność. Może być ona wykonana z wiskozy, bawełny czy jeansu.

Dla kogo spódnica midi?

Spódnice w rozmiarze midi często kojarzone są z dojrzałymi i poważnymi kobietami. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że w prostym wykonaniu są one idealnym dopełnieniem do garsonek czy innych stylizacji biznesowych. Jednak współcześni projektanci mody pokazują, że spódnica midi może być również wykorzystana w luźnych i lekkich stylizacjach. Główną zaletą spódnic w tym rozmiarze jest fakt, że pasują one do każdej sylwetki, należy jedynie odpowiednio dopasować krój.

Spódnica midi a styl sylwetki

Jak wiadomo wyróżniamy kilka rodzajów kobiecych sylwetek. Jedną z najbardziej popularnych jest tzw. figura gruszki. Charakteryzuje się ona wąskimi ramionami oraz szerokimi biodrami. Dla pań o takich kształtach najlepszym wyborem będzie spódnica ołówkowa. Ten sam styl sprawdzi się również u kobiet o figurze klepsydry z szerokimi biodrami i obfitym biustem oraz wąską talią. Dla pań o figurze kolumny lub odwróconego trójkąta czyli równych ramion i bioder lub szerszych ramion od bioder zaleca się wybór rozkloszowanych spódnic. Wprowadzą one do sylwetki równowagę i wyrównują ją.

Spódnica midi a wzrost

Ogromną zaletą spódnic w rozmiarze midi jest fakt, że doskonale ona pasuje każdej kobiecie bez względu na wzrost. Przy połączeniu z butami na obcasie, sylwetka będzie zdecydowanie podkreślona. Jeśli spódnica sięga za kolano i jest mocno dopasowana, zwróćmy uwagę aby posiadała rozcięcie z boku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger