16:09

Rodzaje masażyIstnieje wiele rodzajów masaży, a każdy z nich dobierany jest indywidualnie do potrzeb klienta. Ten rodzaj zabiegu wykorzystywany jest w formie rehabilitacji, jak i w celu relaksacyjnym.


Najpopularniejsze rodzaje masaży


Masaż leczniczy


To jeden z najpowszechniejszych typów masażu. Jest to jeden z rodzajów fizjoterapii. Z reguły na masaż leczniczy decydują się pacjenci, którzy doznali kontuzji lub nie radzą sobie z doskwierającym m.in pleców, czy szyi. Masaż ten jest wskazany w szczególności dla osób, które odczuwają nawracające dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa, ramion, nóg czy głowy
Masaż leczniczy ma na celu usprawnienie przepływu krwi odprowadzenie zbędnych substancji przemiany materii i , przyspieszyć regenerację naszego organizmu. Masaż ten zmniejsza napięcie mięśni oraz przyśpiesza ich regenerację.
Bardzo często z takiego rodzaju zabiegu korzystają osoby niepełnosprawne lub osoby podczas rehabilitacji.

Techniki w masażu leczniczym:

  • Ugniatanie wykorzystywane jest to w celu pobudzenia regeneracji tkanki mięśniowej.
  • Głaskanie uciskaniu palcami powierzchni skóry i wykonywaniu ruchów posuwistych. Masażysta wykonuje ruch w taki sposób, aby jego kierunek przebiegał w zgodzie z przebiegiem naczyń krwionośnych
  • Oklepywanie sposób ten służy w szczególności w celu rozszerzenia naczyń krwionośnych i podniesieniu temperatury w konkretnej partii ciała.

Masaż limfatyczny


Jest to delikatny i powolny masaż, który ma na celu pobudzenie aktywności naczyń limfatycznych i niwelację obrzęku.
Masaż ten pomaga przenosić płyny z tkanki śródmiąższowej do naczyń limfatycznych, niwelując przy tym obrzęk i stymulując układ odpornościowy do pracy. Masaż wpływa korzystnie na pozbycie się toksyn z organizmu. Ta specjalistyczna forma masażu ukróca czas rekonwalescencji głównie przez zniwelowanie pooperacyjnego obrzęku.

Masaż ten powinien być stosowany według indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wskazany jest w przypadku:

  • obrzęków i zastoi limfatycznych
  • cellulitu
  • urazów

Masaż sportowy


Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie. Dobierany jest na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu z pacjentem oraz po przeprowadzeniu badania.
Można wykonać go w każdym okresie cyklu treningowego, startowego a także w czasie między tymi cyklami. Wykonuje się go przede wszystkim w celu wspomożenia aktywności fizycznej, ale także w przypadku osób zawodowo uprawiających sport. Z tego rodzaju masaży nie powinny korzystać osoby nieuprawiające sportu. W rzeczywistości masaże najczęściej wykonywane są przed treningiem, a głównym celem tego zabiegu jest odpowiednie przygotowanie aparatu ruchu do intensywnego wysiłku, a także po treningu w celu jak najszybszej regeneracji.

Jego celem jest:

  • Zmniejszenie dolegliwości bólowych bezpośrednio po zawodach oraz po intensywnych treningach.
  • Poprawa samopoczucia i komfortu organizmu
  • Usprawnienie efektywności treningów i progresu
  • Wcześniejsza profilaktyka urazów - masaż ten przyśpiesza gojenie mikrourazów.

Masaże w Mikołowie - więcej informacji

Masażystki i masażyści w Mikołowie gotowi są do dyspozycji. Oferują szereg wielu masaży dostosowanych pod potrzeby pacjenta, oraz gwarantują indywidualne podejście. Skontaktuj się, aby umówić się na konsultacje lub masaż leczniczy.

Decydując się na zabieg wybierasz spośród szeregu skutecznych zabiegów, przeprowadzanych przez najwyższej klasy specjalistów. Zabiegi przeprowadzane są w czystych, profesjonalnych gabinetach zaopatrzonych w niezbędny sprzęt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger