12:56

Poznaj sposób na miękkie paznokciePiękne, zadbane paznokcie, to ozdoba dłoni i powód do dumy. Nie każda z nas urodziła się jednak z twardą płytką, którą wystarczy tylko pomalować, by prezentowała się idealnie. Czasem trzeba pomóc naturze. Na przykład, gdy borykamy się z miękkimi paznokciami.

Miękkie paznokcie to prawdziwa zmora!

Miękkie paznokcie potrafią zepsuć idealnie przygotowany manicure, zwłaszcza jeśli nie korzystasz z lakieru hybrydowego. Miękka płytka ma nie tylko tendencję do gięcia się, ale również do pękania i kruszenia się. Jest także wyraźnym sygnałem, że z paznokciami coś jest nie tak. Może być to efekt działania detergentów lub też brak witamin. Miękkie paznokcie świadczą również o uszkodzeniach płytki, na przykład spowodowanych źle zdjętym lakierem hybrydowym. Jeśli stan paznokci pogorszył się, warto zastanowić się, co jest tego przyczyną.

Jak radzić sobie z miękkimi paznokciami?

Co robisz, gdy chcesz, by Twój makijaż był piękny i trwały? W tym pomaga Ci mgiełka utrwalająca makijaż. A gdy pragniesz mieć pewność, że paznokcie będą prezentować się doskonale? Musisz sięgnąć po odżywkę! Zanim zabierzesz się za malowanie, wybierz pielęgnację. Odżywki do paznokci zawierają składniki odbudowujące płytkę, ale również utwardzające ją. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko pękania i kruszenia się płytki, co umożliwia Ci zapuszczenie pięknych paznokci – w sam raz do nowych stylizacji. Jednak nie zatrzymuj się tylko na odżywce. Nie zapominaj, że miękkie paznokcie to efekt braku odpowiedniej suplementacji. Witaminy z grupy B, a przede wszystkim biotyna, pomogą Ci wzmocnić płytkę. Pij także dużo wody – czasem kruche paznokcie to sygnał, że organizm jest odwodniony. Aby poradzić sobie z miękkimi paznokciami, musisz dbać o nie regularnie, a nie z doskoku. Odżywki, oliwki z witamin A, E i D, suplementacja i nawadnianie – to rytuał, który powinien wejść Ci w nawyk. Dzięki niemu uporasz się z problemem miękkich paznokci.

Pamiętaj, że zawsze możesz poradzić się swojej kosmetyczki, która dostosuje odpowiedni zabieg do Twoich potrzeb. Pielęgnacja w domu i salonie kosmetycznym to najlepszy sposób, by raz na zawsze pożegnać miękkie paznokcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger