17:31

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Szczyrku?Szczyrk to jedno z piękniejszych turystyczno-wypoczynkowych miejsc w całej Polsce. Znajduje się w Beskidzie Śląskim i każdego roku jest odwiedzane przez rzesze turystów pragnących wypocząć w przepięknej scenerii. To idealne miejsce na wypoczynek zarówno w sezonie letnim, jak i w pozostałych porach roku. Malownicze krajobrazy latem zapierają dech w piersiach, aczkolwiek wielu ludzi decyduje się na Szczyrk jesienią i zimą. Wówczas piękne widoki zmieniają się nie do poznania, a poza tym do dyspozycji mamy również całoroczny ośrodek górski i piękne trasy narciarskie. Co warto zobaczyć w Szczyrku?

Grunt to dobre zakwaterowanie

Przed wyjazdem warto przeprowadzić odpowiednie rozeznanie i znaleźć miejsce, w którym się zatrzymamy. Wiele zależy od tego, czy planujemy wyjazd rodzinny, czy może romantyczny wypad z drugą połówką. Szczyrk apartamenty ma w tej kwestii sporo do powiedzenia. Choć miasto nie należy do największych, to jednak ze względu na swoją specyfikę bez problemu znajdziemy tutaj idealne miejsce noclegowe. Warto zwrócić uwagę na wspaniałą Górską Legendę. To miejsce, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Do dyspozycji znajdziecie fantastycznie urządzone domki skandynawskie i apartamenty. To ekskluzywne miejsce zabierze Was w bajeczną podróż i pełni funkcję doskonałej bazy wypadowej dla osób nastawionych na aktywny wypoczynek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po intensywnym dniu odpocząć w przepięknym miejscu, mając do dyspozycji również basen czy saunę. To idealna przestrzeń dla rodzin z dziećmi.

Szczyrk apartamenty


Gdzie warto zjeść w Szczyrku?

Prawdziwi smakosze z pewnością docenią fakt, że w Szczyrku można zjeść w wielu różnych miejscach, delektując się potrawami z różnych zakątków świata. Dosyć dużą popularnością cieszy się restauracja Green Pub Sjesta. To miejsce, w którym umiejętnie połączono smaki włoskie, meksykański oraz polskie. Obsługa zasługuje na najwyższe słowo uznania, a jedzenie jest po prostu bardzo dobre. Trzeba również podkreślić, że ceny nie są zbyt wygórowane. Dla turystów odwiedzających Szczyrk regularnie ta restauracja jest absolutnie obowiązkowym punktem i miejscem, którego nie wolno pominąć. Równie sporym uznaniem cieszy się słynna Mamma Mia. To miejsce, w którym z kolei króluje przede wszystkim kuchnia włoska, choć z wyraźnym polskim akcentem. Dla miłośników włoskich potraw będzie to miejsce idealne na popołudniowy obiad czy pyszną kolację. Lokal serwuje wybitną pizzę.

Co zobaczyć w Szczyrku?

Szczyrk to miasto pełne atrakcji. Można by uznać, że jedną z nich jest już samo otoczenie gór, ale nie poprzestano tylko na dobrach naturalnych. Z całą pewnością w sezonie letnim warto udać się na przejażdżkę koleją linową Skrzyczne w Szczyrku. To doskonała okazja do tego, by spojrzeć na miasto z nieco innej perspektywy. Korzystając z pogody i pragnąc urlop spędzić w sposób aktywny, warto udać się do wypożyczalni rowerów. Szczyrk obfituje w atrakcyjne trasy, które idealnie sprawdzą się w trakcie przejażdżki z całą rodziną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger