13:33

Rękawiczki mitenki – obowiązkowy gadżet tej jesieni!Skutki pierwszych przymrozków i obniżenia temperatury najczęściej widzimy w pierwszej kolejności na naszych dłoniach. Skóra staje się przesuszona i szorstka, a niekiedy nawet pęka powodując powstawanie bolesnych ranek. Częsta dezynfekcja i mycie rąk nie polepszają sprawy, ponieważ one również prowadzą do nadwyrężania skóry dłoni. Nie zawsze mamy możliwość posmarować dłonie gęstym kremem lub maścią, przez co gojenie się zniszczonej skóry stale się wydłuża. W tym roku zaradź swojemu problemowi przed jego powstaniem i nie daj się jesieni! Pomogą ci w tym rękawiczki mitenki, które są o wiele wygodniejszą opcją od ich tradycyjnej wersji. Ale więcej informacji poniżej!

Przewaga mitenek nad zwykłymi rękawiczkami

Tradycyjne rękawiczki z zakrytymi palcami są dość uciążliwe w trakcie trwania jesieni. Pierwszą z wad, jakie mogą się pojawić, to zbyt gruby materiał rękawiczek. Mitenki zapewniają odpowiednie ocieplenie, ale nie przegrzewanie się dłoni, a w efekcie ich pocenie. Spocone dłonie są bardziej narażone na działanie mrozu i wiatru, dlatego lepiej nie ryzykować.

Rękawiczki mitenki to bez wątpienia dużo wygodniejsza opcja, dzięki wyciętym palcom. Oznacza to, że możesz swobodnie korzystać z telefonu, nieść siatkę z zakupami czy trzymać parasol, bez ryzyka wyślizgnięcia się przedmiotu z ręki. Odpowiednie wyprofilowanie mitenek sprawia, że zakrywają najwrażliwsze części skóry dłoni, czyli kostki, a pozostawiają palce na wierzchu.

Mitenki to nieodłączny element każdego kierowcy. Poranki w samochodzie bywają bardzo mroźne, zanim się on w pełni nagrzeje, dlatego rękawiczki są niezbędne. Jednak ich tradycyjna wersja będzie się ślizgać na kierownicy, co prowadzi do dużego niebezpieczeństwa na drodze. Wycięte palce w mitenkach zapewniają odpowiednią przyczepność potrzebną do jazdy, jednocześnie łącząc to z ogrzewaniem dłoni.


 

Jakie mitenki wybrać?

Podstawowym pytaniem jest to, jaki materiał wolisz na zimniejsze dni. Jeżeli twoje dłonie bardzo szybko marzną, lepiej wybierz coś grubszego, jak na przykład wełna merino bądź połączenie wełny z akrylem. Dla mniejszych zmarzluchów polecamy rękawiczki z włóczki, dzianiny lub bawełny.

Kiedy odnajdziesz najlepszy dla siebie materiał, przyszedł czas na wybranie wzoru. Mitenki tworzone są w najbardziej różnorodnych kolorach i wzorach, jakie tylko możesz sobie wymarzyć. Wersje jednokolorowe mogą stanowić uzupełnienie kompletu do czapki i szalika. Sprawdzą się one również, kiedy planujesz bardziej elegancki strój. Natomiast jeżeli w twojej szafie królują kolory i wzorzystość, koniecznie sprawdź mitenki o wzorze ombre. Wśród tego typu występuje największa wielobarwność i urozmaicenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger